X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ursula von der Leyen: równość i demokracja - te fundamenty gwarantują nam wolność w UE

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 12:33
"Wolność, równość, demokracja i poszanowanie godności człowieka" - takie wartości UE wymieniła przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w tekście opublikowanym w poniedziałek przez włoski dziennik "La Repubblica".
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

- Te wartości i nasze przywiązanie do nich stanowią nasze fundamenty. (...) gwarantują nam wolność, którą dzisiaj się cieszymy. Określają i obejmują autentyczne znaczenie naszej Unii - zaznaczyła Ursula von der Leyen.

Czytaj więcej
PAP Ursula von der Leyen 1200.jpg
Krytyka dotycząca stanowiska w nowej Komisji Europejskiej. Jest odpowiedź Ursuli von der Leyen

Przyszła przewodnicząca KE podkreśliła, że "powinniśmy być dumni z naszego europejskiego stylu życia we wszystkich jego formach i wymiarach, dlatego musimy go stale zachowywać, chronić i kultywować".

Europejski styl życia

Przedstawiając "europejską koncepcję życia", Ursula von der Leyen zauważyła, że oznacza ona: "budowę Unii równości, w której wszyscy mamy te same możliwości", zapewnienie wszystkim wiedzy, wykształcenia i kompetencji koniecznych do tego, by "godnie żyć i pracować", dostęp do niezbędnych usług i "świadomość poczucia bezpieczeństwa w naszych domach i na naszych ulicach". Następnie wymieniła obowiązek ochrony osób najsłabszych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jacek Saryusz-Wolski o nowej KE: to chyba nie jest nowa jakość

- Styl życia europejskiego utrwalił się za wysoką cenę i w obliczu wielkich poświęceń. Nigdy nie powinien być brany za pewnik, ponieważ nie jest ani niezmienny, ani zagwarantowany na zawsze. Dowodzi tego fakt, że jest poddawany pod dyskusję codziennie przez antyeuropejczyków wewnątrz Unii i poza nią - stwierdziła Ursula von der Leyen.

Ingerencja w UE

Dodała, że "widzieliśmy zagraniczne siły ingerujące w nasze wybory z zewnątrz. I widzieliśmy też naszych populistów, którzy skandując tanie nacjonalistyczne slogany, starają się nas zdestabilizować od wewnątrz". Przyszła szefowa KE wyraziła przekonanie, że nie można pozwolić takim siłom na to, by "przywłaszczyły sobie definicję stylu życia europejskiego, wynaturzając ją". Siły te, oceniła, "chcą wypaczyć jej znaczenie i zamienić w jej przeciwieństwo", a także zachwiać wspólnymi podstawami i siać niezgodę.

Czytaj więcej
komisja europejska free pixabay 1200.jpg
Ogłoszono skład nowej Komisji Europejskiej. Dobre i złe wiadomości dla Polski

- Wierzą one w politykę, która ogranicza się do sygnalizowania problemów zamiast je rozwiązywać. Musimy zwalczać to zjawisko - dodała Ursula von der Leyen.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prof. Łukasz Młyńczyk: cały czas wyzwaniem jest brexit

Zaznaczyła, że spośród wszystkich stylów życia i systemów wartości na świecie ona wybiera ten europejski, "naszą Unię solidarności, tolerancji i wiarygodności".

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bielan: nie chcemy, by temat praworządności był pałką do bicia w UE

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 22:30
- Mateusz Morawiecki jest zadowolony po tych rozmowach. Liczyliśmy i liczymy nadal, myślę, że ta wizyta to potwierdza, na swojego rodzaju "reset", nowe otwarcie w relacjach między polskim rządem a Komisją Europejską - mówił o spotkaniu premiera z Urulą von der Leyen w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: dziś w Europie potrzeba równowagi między różnymi punktami widzenia

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 07:30
- Chciałbym, żeby bliskość Polski i Niemiec miała wpływ na przyszłą politykę europejską, bo dzisiaj w Europie potrzeba równowagi między różnymi punktami widzenia - powiedział w "Sygnałach dnia" Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń