X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ursula von der Leyen prosi Węgry i Rumunię o nowe kandydatury na komisarzy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 17:04
Po rozmowie z Ursulą von der Leyen premier Viktor Orban zaproponował obecnego ambasadora Węgier przy Unii Europejskiej - usłyszała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Europosłowie odrzucili kandydatów z Węgier i Rumunii z powodu konfliktu interesów i zarzutów korupcyjnych. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: Unia Europejska 2019

To konsekwencja decyzji komisji prawnej Parlamentu Europejskiego. Europosłowie odrzucili kandydatów z Węgier i Rumunii z powodu konfliktu interesów i zarzutów korupcyjnych. Uznali, że te zarzuty są zbyt poważne, aby Rovana Plumb oraz Laszlo Troscanyi mogli pełnić funkcję komisarzy. 

parlament europejski 1200 shuttt.jpg
Komisja prawna PE ponownie odrzuciła kandydatów na komisarzy z Węgier i Rumunii

Początkowo przewodnicząca Komisji sugerowała zmianę decyzji. Mówiła, że czeka na oficjalne uzasadnienie z rekomendacjami w jaki sposób rozwiązać konflikt interesów. Jednak dziś europosłowie z komisji prawnej ponownie odrzucili dwie kandydatury podkreślając, że tego konfliktu rozwiązać się nie da.

Rumunia otrzymała tekę komisarza do spraw transportu w nowej Komisji, natomiast Węgry tekę do spraw polityki sąsiedztwa i rozszerzenia. Nie jest wykluczone, że zmiana kandydatów na komisarzy może opóźnić proces tworzenia Komisji Europejskiej i jej akceptacji w Europarlamencie.

Planowane głosowania

Nowi kandydaci z Węgier i Rumunii będą potrzebować czasu, aby się przygotować do przesłuchań na komisjach parlamentarnych, rozpoczętych w tym tygodniu.

Wszystkie wysłuchania miały się zakończyć w przyszłym tygodniu, tak by w połowie października kierownictwo Europarlamentu mogło ostatecznie wydać opinie o kandydatach. 23 października planowano głosowania nad całą Komisją Europejską na sesji plenarnej w Strasburgu.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister sprawiedliwości Węgier o procedurze praworządności: oczekuję w UE uczciwej dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 11:39
Około 15.00 zaplanowano wysłuchanie Węgier na spotkaniu unijnych ministrów do spraw europejskich w Brukseli. Odbędzie się ono w ramach procedury związanej z artykułem 7. unijnego traktatu. Parlament Europejski poprzedniej kadencji wszczął ją wobec władz w Budapeszcie w związku z zarzutami dotyczącymi łamania zasad państwa prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja prawna PE ponownie odrzuciła kandydatów na komisarzy z Węgier i Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 12:44
Komisja prawna Parlamentu Europejskiego ponownie odrzuciła kandydatów na komisarzy z Węgier i Rumunii - relacjonuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń