X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Formuła Steinmeiera przyjęta. Ukraina zgadza się na wybory w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:35
Rosyjskie media, a za nimi Ukraińskie, publikują kopie dokumentów, w których uczestnicy mińskiej trójstronnej grupy, w tym Ukraina, zgadzają się na formułę Steinmeiera w rozwiązaniu konfliktu w Donbasie
Audio
  • Władze zapewniają, że interesy Ukrainy nie są zagrożone. Relacja Pawła Buszko (IAR)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiFoto: Shutterstock/ Sergei Chuzavkov

Zakłada ona przeprowadzenie lokalnych wyborów oraz objęcie Donbasu prawem o specjalnym statusie regionu. Władze zapewniają, że interesy Ukrainy nie są zagrożone, mimo to część opinii jest zaniepokojona możliwymi konsekwencjami ugody.

Ukraińskie portale internetowe publikują kopie trzech identycznie brzmiących listów adresowanych do OBWE, a podpisanych wczoraj oddzielnie przez szefów rosyjskiej, separatystycznej i ukraińskiej delegacji w mińskiej grupie trójstronnej.

Formuła Steinmeiera w ukraińskim prawie

W piśmie mowa jest o tym, że formuła Steinmeiera ma być włączona do ukraińskiego prawa. Zgodnie z nią - lokalne wybory w Donbasie odbędą się według zasad ukraińskich. Ponadto, w dniu wyborów tymczasowo, a następnie na stałe zacznie działać prawo o specjalnym statusie dla Donbasu, pod warunkiem, że wybory będą uznane przez OBWE. - "Ukraińska strona przyjmuje tekst takiej formuły" - czytamy w dokumencie podpisanym przez szefa ukraińskiej delegacji Leonida Kuczmę.

Ukraińskie władze, w tym prezydent Wołodymyr Zełenski, zapewniają, że nie zgodzą się na wybory bez wyprowadzenia z Donbasu obcych wojsk. Tymczasem opozycja i duża część komentatorów wyraża obawy, że formuła Steinmeiera posłuży Rosji do realizacji jej planów co do Donbasu. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. Zełenski: nie będzie wyborów w Donbasie pod lufami karabinów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 20:57
- Nie może być żadnych wyborów w Donbasie pod lufami karabinów - powiedział na konferencji prasowej prezydent Wołodymyr Zełenski. Ukraina zgodziła się na zastosowanie w Donbasie tzw. "formuły Steinmeiera", pod warunkiem demilitaryzacji regionu i odzyskania przez Kijów kontroli nad granicą z Rosją. 
rozwiń zwiń