X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parada Pułaskiego, czyli największa w USA manifestacja polskości

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 06:50
Nowojorska Polonia przygotowuje się do dzisiejszej Parady Pułaskiego. Jak co roku, w rocznicę śmierci generała Kazimierza Pułaskiego, na Manhattanie odbędzie się największa w Stanach Zjednoczonych manifestacja polskości. Słynną Piątą Aleją przejdzie kilkanaście tysięcy naszych rodaków. Oglądać ich będą dziesiątki tysięcy widzów.
Audio
  • USA: Polacy przejdą dziś w Paradzie Pułaskiego - relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)
  • Nowojorska Polonia przygotowuje się do dzisiejszej Parady Pułaskiego - relacja Małgorzaty Kałuży z Nowego Jorku (IAR)
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Parada Pułaskiego w Nowym JorkuFoto: shutterstock.com/Elzbieta Sekowska

Polonia w Nowym Jorku obchodzi swoje święto po raz 82. Tegoroczna parada ma nawiązywać do stulecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych i przypominać wkład Ignacego Jana Paderewskiego w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

parada puławskiego 663 tt.jpg
USA: Parada Pułaskiego w Buffalo z udziałem Polonii

Organizatorem święta jest specjalny komitet, który przez cały rok urządza bale i koncerty, a dochód z nich przeznacza na paradę. Uczestniczą w niej również Polacy mieszkający w stanach New Jersey, Pensylwania i Connecticut. Będą także przedstawiciele duchowieństwa i władz Nowego Jorku, nowojorscy policjanci i strażacy oraz kadeci z elitarnej akademii wojskowej w West Point.

Wyjątkowi goście

Honorowym gościem jest w tym roku piosenkarka Natalia Kukulska, a marszałkiem Parady - konsul honorowy w Connecticut Darek Barcikowski. Polskie władze będą reprezentowali przedstawiciele ambasady w Waszyngtonie i konsulatu w Nowym Jorku. W paradzie wezmą też udział oraz uczestnicy Kongres 60 Milionów - odbywającego się w Nowym Jorku Światowego Zjazdu Polonii.

Tradycyjnie paradę poprzedzi msza święta w katedrze Świętego Patryka, którą w tym roku odprawi biskup Andrzej Zglejszewski.

Hasło tegorocznej Parady Pułaskiego brzmi: "Oddając hołd Paderewskiemu - premierowi, mężowi stanu, kompozytorowi i muzykowi, w setną rocznicę polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych".

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy Jork: Polacy i Amerykanie uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:01
Polonia i Amerykanie w polskim konsulacie generalnym w Nowym Jorku uczcili w czwartek 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ilustracją tragicznych wydarzeń była projekcja dokumentu "Korespondent Bryan", opartego na autentycznych materiałach z 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki zjazd Polonii w USA. W Nowym Jorku rozpoczął się Kongres 60 Milionów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 21:57
Promocja Polski, łączenie rodaków z ojczyzny z mieszkającymi za granicą oraz jednoczenie Polonii przyświecają organizatorom 9. edycji Kongresu 60 Milionów. Uczestnicy wydarzenia przebywają w sobotę w West Point.
rozwiń zwiń