X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: ostrzał terytoriów, które miały podlegać wycofaniu wojsk

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 23:19
Prorosyjscy separatyści dokonali ostrzału części terytoriów w Donbasie, na których powinno się odbyć wycofanie sił. Tym samym najprawdopodobniej proces wycofania ukraińskich wojsk będzie odłożony w czasie. Wyprowadzenie ukraińskich żołnierzy z okolic miejscowości Zołote i Petriwskie to część uzgodnień poczynionych na początku października w ramach mińskiej trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu.
Audio
  • Sytuacja na Ukrainie. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR)
Prorosyscy separatyści w Donbasie
Prorosyscy separatyści w DonbasieFoto: PAP/EPA/DAVE MUSTAINE

zelenski free 1200.jpg
W. Zełenski: nie będzie wyborów w Donbasie pod lufami karabinów

Do ataku ze strony wspieranych przez Rosję separatystów doszło w okolicach Zołotego. Poinformował o tym dowództwo ukraińskich Zjednoczonych Sił. Bojówkarze ostrzelali pozycje ukraińskiej armii z moździerzy kalibru 82 mm.

Separatyści w ciągu ostatniej doby ostrzeliwali ukraińskie wojsko jeszcze kilkanaście razy w innych rejonach linii rozdziału sił. Ostrzał Zołotego powoduje, że planowane wycofanie sił przełożone będzie o co najmniej 7 dni. Tyle bowiem powinno trwać wstrzymanie ognia przed wycofaniem ukraińskiej armii.

Formuła Steinmeiera

Wyprowadzenie wojsk zostało uzgodnione w Mińsku wraz ze zgodą na tzw. formułę Steinmeiera mówiącą o przeprowadzeniu w nieokreślonej przyszłości lokalnych wyborów w Donbasie i objęciu regionu specjalnym statusem. Te decyzje wywołały sprzeciw w części ukraińskiego społeczeństwa.

W Zołotym nacjonalistyczna partia Korpus Narodowy zorganizowała akcję protestu z udziałem wolontariuszy i weteranów walk w Donbasie. Nacjonaliści zapowiedzieli, że nie opuszczą miejscowości w razie wycofania się z niej ukraińskiej armii.

IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: marszałek Stanisław Karczewski oddał cześć ukraińskiemu żołnierzowi poległemu w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 21:42
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oddał cześć Ołeksandrowi Kołbunowi - ukraińskiemu żołnierzowi poległemu w Donbasie. Jak mówił, świat powinien pamiętać, że na wschodzie Ukrainy toczy się wojna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła Steinmeiera przyjęta. Ukraina zgadza się na wybory w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:35
Rosyjskie media, a za nimi Ukraińskie, publikują kopie dokumentów, w których uczestnicy mińskiej trójstronnej grupy, w tym Ukraina, zgadzają się na formułę Steinmeiera w rozwiązaniu konfliktu w Donbasie
rozwiń zwiń