X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakaz wjazdu do UE i zablokowanie aktywów. Unijne sankcje za użycie broni chemicznej przedłużone

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 12:14
Unijne sankcje za użycie broni chemicznej zostały przedłużone o rok, czyli do połowy października przyszłego roku. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów na spotkaniu w Luksemburgu.
Audio
  • Luksemburg: UE przedłużyła o rok sankcje za użycie broni chemicznej. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Żołnierze izraelskiego batalionu Sowa (Janszuf), specjalizującego się w zwalczaniu broni ABC (Atomowej Biologicznej Chemicznej) podczas szkoleń na Wzgórzach Golan przy granicy z Syrią
Żołnierze izraelskiego batalionu "Sowa" (Janszuf), specjalizującego się w zwalczaniu broni ABC (Atomowej Biologicznej Chemicznej) podczas szkoleń na Wzgórzach Golan przy granicy z SyriąFoto: Israel Defense Forces

Wpisanie na czarną listę oznacza zakaz wjazdu do Unii i zablokowanie aktywów w Europie.

janukowycz free 1200.jpg
Sąd UE unieważnił sankcje wobec 7 Ukraińców, w tym Janukowycza, ale pozostaje on na czarnej liście

Na tej liście znajduje się obecnie dziewięć osób. Jest czterech funkcjonariuszy rosyjskiego wywiadu wojskowego odpowiedzialnych za atak chemiczny w Salisbury. Dwie osoby to agenci oskarżani przez brytyjski rząd o próbę otrucia Siergieja Skripala. W Moskwie są oni przedstawiani jako para turystów, która przyleciała zwiedzać Salisbury. Dwie pozostałe osoby to ich przełożeni. Restrykcjami nadal będzie objętych też pięć osób odpowiedzialnych za użycie broni chemicznej w Syrii.

Nałożenie sankcji było możliwe, bo jesienią ubiegłego roku unijne kraje uzgodniły regulacje przyspieszające procedury. Unia Europejska może nakładać sankcje na osoby i firmy czy organizacje, zaangażowane w rozwijanie i stosowanie broni chemicznej w dowolnym miejscu na świecie, bez względu na ich narodowość czy lokalizację.

Czytaj więcej>>>Wojska rządowe w Syrii stosują broń chemiczną? USA grożą "szybką odpowiedzią"<<<

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE przedłuża sankcje dyplomatyczne wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:21
Unijne sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za aneksję Krymu zostaną przedłużone do połowy marca. Tak zdecydowali ambasadorowie krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli 
rozwiń zwiń