more_horiz
Wiadomości

Afganistan: moździerzowy atak na meczet. Liczba ofiar rośnie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 18:37
Co najmniej 62 ludzi zginęło w ataku na meczet w afgańskiej prowincji Nangarhar podczas piątkowych modłów - podała agencja AP, powołując się na rzecznika gubernatora prowincji. 36 osób jest rannych. Bilans ofiar może okazać się wyższy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Markus Stappen/ Shutterstock

Wśród zabitych i rannych są dzieci. W czasie zamachu w meczecie było co najmniej kilkadziesiąt osób - powiedział Attahullah Chogjani, rzecznik gubernatora. W meczecie w okręgu Haska Mena doszło do kilku eksplozji materiałów umieszczonych w budowli. Jej dach całkowicie się zawalił.

afganistan zamach 1200 twitt.jpg
Afganistan: atak talibów na policjantów. Wiele ofiar śmiertelnych

Żadne ugrupowanie bojowników nie przyznało się do ataku

Jak podał Sohrab Kaderi, przedstawiciel władz prowincji, ponad 100 osób jest rannych i oczekuje się wzrostu liczby zabitych. Według rzecznika lokalnego wydziału zdrowia 23 rannych przewieziono do stolicy prowincji w Dżallalabadzie. Rejon, w którym doszło do zamachu, jest kontrolowany przez afgańskie siły bezpieczeństwa. Jak dotąd żadne ugrupowanie bojowników nie przyznało się do ataku.

Na terenie Nangarhar, który graniczy z Pakistanem, działają aktywnie talibowie i bojownicy Państwa Islamskiego (IS). Opublikowany raport ONZ mówi o 25.630 zabitych w Afganistanie i ponad 5.676 rannych w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku. Natomiast w ostatnich trzech miesiącach łączna liczba cywilnych ofiar (zabitych i rannych) wyniosła 4.313.

mbl/pb

Zobacz także

Zobacz także