X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ważą się losy brexitu. Głosowanie nad umową w PE zaplanowane na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 11:24
Najbliższe dni będą kluczowe dla brexitu. Okaże się, czy będzie potrzebne opóźnienie tego terminu, a jeśli tak, to o ile. Premier Wielkiej Brytanii - jak zapowiadał - zamierza zrobić wszystko, by do brexitu doszło zgodnie z planem, czyli 31 października.
Audio
  • Kluczowy tydzień dla brexitu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Komisja Europejska w tle brytyjskiej flagi
Komisja Europejska w tle brytyjskiej flagiFoto: TheaDesign/ Shutterstock

Boris Johnson chce w tym tygodniu przeforsować umowę w parlamencie. Unia Europejska na razie nie podejmuje jednak żadnych decyzji, czeka na rezultaty tych zabiegów. "27" dopuszcza natomiast możliwość kolejnego opóźnienia brexitu do lutego, o czym poinformował w niedzielę dziennik Sunday Times.

Izba Gmin parlament londyn anglia big ben Wielka Brytania  free shut 1200.jpg
"Sunday Times": do końca tygodnia albo zgoda Izby Gmin, albo ruchoma data brexitu

Unia Europejska, po uzgodnieniu umowy brexitowej przez negocjatorów z Brukseli i Londynu, kontynuuje przygotowania do ratyfikacji porozumienia. Tak ustalili na niedzielnym spotkaniu ambasadorowie 27 krajów. Kolejny raz mają spotkać się za kilka dni, w zależności od przebiegu wydarzeń na Wyspach Brytyjskich.

Alternatywą brexit bez umowy

Głosowanie w Parlamencie Europejskim nad umową wstępnie zaplanowano w czwartek. Wtedy już będzie znana decyzja brytyjskiego parlamentu. Jeśli posłowie zaakceptują porozumienie, do brexitu dojdzie 31 października, chyba że nastąpią opóźnienia w ratyfikacji umowy czy to po stronie unijnej, czy brytyjskiej. Wtedy koniecznie będzie techniczne przesunięcie tego terminu o kilka lub kilkanaście tygodni.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Spotkanie ambasadorów UE ws. brexitu. Omawiano kwestie techniczne

W przypadku odrzucenia umowy nastąpi dłuższe opóźnienie - polityczne. Wprawdzie Francja jest niechętna, ale - jak powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia jeden z dyplomatów - "27" zgodzi się na opóźnienie, jeśli alternatywą będzie brexit bez umowy.

Do politycznego przesunięcia potrzebny będzie kolejny szczyt. Beata Płomecka usłyszała, że mogłoby do niego dojść w najbliższą niedzielę, bądź dzień później. Jak podkreślają unijni dyplomaci, takie polityczne przesunięcie terminu brexitu nie będzie służyło kolejnym negocjacjom w sprawie umowy. Dodają, że powodem opóźnienia mogą być albo wybory, albo drugie referendum.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Boris Johnson: 31 października Wielka Brytania opuści UE w całości

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:15
Premier Boris Johnson powiedział, że wynegocjowana umowa brexitowa jest dobra zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej. Na wspólnej konferencji prasowej z Jean-Claudem Junckerem w Brukseli poinformował, że dzięki umowie Wielka Brytania będzie mogła opuścić Wspólnotę, realizując swoje cele. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: trzymamy kciuki za przyjęcie umowy brexitowej w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 18:25
Premier Mateusz Morawiecki jest dobrej myśli jeżeli chodzi o jutrzejsze głosowanie w brytyjskim parlamencie w sprawie umowy brexitowej. Europejscy przywódcy poparli wczoraj zmiany w umowie uzgodnione przez negocjatorów z Unii i Wielkiej Brytanii. Teraz ruch należy do brytyjskich posłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania głosuje nad umową, UE czeka na wyniki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 13:00
Brytyjski parlament ma dziś zdecydować, czy poprzeć umowę brexitową i utorować drogę do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W zależności od wyniku Wspólnota podejmie decyzję, co dalej. Jeśli umowa zostanie przyjęta i nie będzie wniosku o techniczne opóźnienie, wtedy brexit nastąpi za niecałe dwa tygodnie, 31 października.
rozwiń zwiń