X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brexit. W Izbie Gmin trwa debata nad ustawą o wystąpieniu z UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:34
Brytyjska Izba Gmin rozpoczęła debatę nad projektem ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE (WAB), która włącza postanowienia uzgodnionej z Unią Europejską umowy o warunkach brexitu do brytyjskiego prawa.
Boris Johnson
Boris Johnson Foto: PAP/EPA/UK PARLIAMENTARY RECORDING UNIT HANDOUT

- Wierzę, że jeśli uda nam się przyjąć to porozumienie i ustawę, która to umożliwia, będziemy mogli zamknąć ten rozdział i pozwolić temu parlamentowi i temu krajowi na rozpoczęcie leczenia ran i zakończenie podziałów - mówił otwierając debatę premier Boris Johnson.

Przekonywał on, że przyjęcie tej ustawy umożliwi wyjście W. Brytanii z UE 31 października. Dodał jednak, że rząd przyspieszył przygotowania do brexitu bez umowy.

Shutterstock Donald Tusk 1200.jpg
Donald Tusk: konsultuje się z unijnymi przywódcami w sprawie przesunięcia terminu brexitu

Szczegóły ustawy

Ustawa o porozumieniu w sprawie wyjścia - nazwana w skrócie WAB - ma dać politycznym uzgodnieniom z UE, w wynegocjowanej przez rząd Johnsona umowie, prawnie obowiązującą moc.

Zarówno tym ostatnim - w sprawie wyjścia całego Zjednoczonego Królestwa z unii celnej z UE i pozostawienia Irlandii Północnej w elementach jednolitego unijnego rynku, jak i wcześniejszym - o okresie przejściowym, prawach obywateli UE po brexicie i rozliczeniach finansowych z Unią.

Posłowie będą jeszcze mogli zgłaszać i przegłosowywać poprawki do projektu, choć nie będą na to mieli zbyt wiele czasu.

Głosowanie ws. ustawy wieczorem

Jacob Rees-Mogg, który jako przywódca większości rządowej w Izbie Gmin jest odpowiedzialny za koordynację realizacji polityki rządu w niższej izbie parlamentu, zapowiedział w poniedziałek ekspresowe tempo prac nad liczącym 110 stron projektem.

Rząd chce, żeby Izba Gmin zakończyła prace nad nim i przesłała go do Izby Lordów już w czwartek.

We wtorek wieczorem posłowie będą po raz pierwszy głosować nad projektem ustawy, a następnie nad przedstawionym harmonogramem prac. Już po rozpoczęciu wtorkowej debaty rząd potwierdził, że jeśli ten harmonogram nie zostanie przyjęty, wycofa projekt ustawy z porządku obrad.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: jest szansa na przyjęcie przez Izbę Gmin umowy brexitowej w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 15:54
- Konserwatyści cały czas mają jeszcze nadzieję, że uda im się zebrać te parę głosów, których im zabrakło w sobotę. Są na to szanse, więc w tym tygodniu faktycznie może się spełnić zapowiedź premiera Johnsona, że Wielka Brytania przyjmie wynegocjowaną przez niego umowę brexitową - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński.
rozwiń zwiń