X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Zbigniew Krysiak: Trójmorze ma szansę wpłynąć na przemiany w Europie Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 19:15
- To co dzieje się w Europie a także Polsce, co obserwujemy przez niezadowolenia różnych grup społecznych, pokazuje jak dalekie odejście od głównego nurtu myśli Roberta Schuman jest przyczyną chaosu w Europie – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Schumana).
Audio
  • 26.10.19 prof. Zbigniew Krysiak, Instytut Schumana: w Europie mamy do czynienia z deficytem solidarności
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew KrysiakFoto: PR

- Solidaryzm to nowy, przyszły system społeczno-ekonomiczny i znacznie szersze pojęcie niż solidarność. Robert Schuman sformułował implikację logiczną: jedność, solidarność i pokój. Dzisiaj mamy deficyt solidarności, a w konsekwencje zagrożenie dla pokoju. Obserwujemy co się dzieje we Francji od wielu miesięcy czy teraz w Hiszpanii, obojętność liderów Unii Europejskiej wobec krwawego tłumienia protestów w tych krajach wynika z tego, że od lat 80-tych przyjęto tam nurt budowania superpaństwa, niszczenia charakteru narodowego poszczególnych krajów, uciekania od tożsamości – zwracał uwagę.

Trójmorze PAP 1200.jpg
Wzmocnienie relacji w regionie - Via Carpatia, Trójmorze i V4

Profesor podkreślał potrzebę wspólnotowości, która manifestuje się w koncepcji Trójmorza. - Mam nadzieję, że będzie ono prototypem wspólnoty narodów Europy nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale w szerokich wymiarach społecznych i wymiarze wiary. Pojęcie solidaryzmu i jego praktyczne implikacje wynikają tylko z wartości chrześcijańskich i Ewangelii, w innych ideologiach tego nie znajdujemy. Trójmorze ma szansę stać się prototypem, który będzie wpływał na przemiany w Europie Zachodnie – zauważył.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 26.10.2019

Godzina emisji: 18:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundusz Trójmorza. Pieniądze na energetykę, transport i cyfryzację w państwach naszego regionu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 16:38
Transport, energetyka, cyfryzacja - to kluczowe obszary dla rozwoju gospodarczego, które będą finansowane z Funduszu Trójmorza - zapowiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na spotkaniu w Warszawie przedstawicieli państw Trójmorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Via Carpatia to wielka zmiana cywilizacyjna, pokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 13:09
- Wreszcie układ komunikacyjny południkowy, północ-południe, będzie równoważny w stosunku do układu wschód-zachód. Via Carpatia to wielka zmiana cywilizacyjna, pokoleniowa - mówił w Polskim Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 
rozwiń zwiń