X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Impeachment Donalda Trumpa? Izba Reprezentantów przyjęła rezolucję

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 21:04
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła rezolucję ustanawiającą reguły procedury impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Przewiduje ona publiczne przesłuchania w sprawie działań prezydenta Trumpa wobec Ukrainy. Rezolucję poparli Demokraci, Republikanie głosowali przeciw.
Audio
  • Izba Reprezentantów przyjęła rezolucję w sprawie impeachmentu. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu Foto: EPA/SHAWN THEW

Za rezolucją w sprawie impeachmentu głosowało 232 kongresmanów, przeciw było 196. Tylko dwóch demokratów sprzeciwiło się rezolucji, trzech republikanów nie brało udziału w głosowaniu. Jego wynik odzwierciedla głęboki podział polityczny w USA w ocenie tego czy prezydent Trump dopuścił się nadużycia władzy i czy działanie takie daje podstawy do usunięcia z urzędu.

To trzeci przypadek w historii współczesnej Ameryki gdy Izba Reprezentantów przyjmuje formalne reguły impeachmentu prezydenta. Wcześniej zastosowano je wobec Richarda Nixona i Billa Clintona. Nixon podał się do dymisji a Clinton "przetrwał" głosowanie w Senacie.

donald 1200.jpg
Donald Trump skarży sie na polityczny lincz i odgraża tym samym

Przyjęta przez Izbę reprezentantów rezolucja otwiera etap publicznych przesłuchań, które mają wyjaśnić czy prezydent Trump dopuścił się nadużycia władzy domagając się od prezydenta Ukrainy wszczęcia dochodzenia przeciwko swemu rywalowi politycznemu Joe Bidenowi i czy uzależniał odblokowanie pomocy wojskowej dla Ukrainy od spełnienia jego żądania.

Choć rezolucja nie przesądza czy zarzuty zostaną postawione to jest bardzo prawdopodobne, że tak się stanie. Prawdopodobieństwo usunięcia Donalda Trumpa ze stanowiska przez Senat jest jednak mało prawdopodobne, ponieważ większość mają tam Republikanie.

Prezydent Trump skomentował wynik głosowania krótko: "Największe polowanie na czarownice w historii Ameryki".

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż. Amerykanie podzieleni ws. impeachmentu Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 20:21
Jak wynika z badania dla dla telewizji PBS i radia NPR, 49 proc. Amerykanów popiera impeachment prezydenta USA Donalda Trumpa, a 46 proc. respondentów jest temu przeciwnych.
rozwiń zwiń