X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Boris Johnson: wybory jedynym sposobem na przerwanie paraliżu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:27
- Chcę, byście wiedzieli, że oczywiście nie chcę przedterminowych wyborów. Nikt by nie chciał, by odbywały się w grudniu. Ale dotarliśmy do etapu, na którym nie mamy wyboru - stwierdził premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.
Audio
  • Zakończyła się audiencja, na której szef rządu formalnie prosił Elżbietę II o rozwiązanie parlamentu (IAR)
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson
Premier Wielkiej Brytanii Boris JohnsonFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

- Wybory to jedyny sposób na przerwanie paraliżu - powiedział brytyjski premier Boris Johnson, ogłaszając formalny początek kampanii wyborczej na Wyspach. Zakończyła się audiencja, na której szef rządu formalnie prosił Elżbietę II o rozwiązanie parlamentu. Na Downing Street odchodzący premier przekonywał, że tylko nowe rozdanie parlamentarne może sprawić, że impas w sprawie brexitu zostanie przełamany.

Michał Kleiber 1200.jpg
Michał Kleiber: brexit lekcją na przyszłość dla Unii Europejskiej

- Chcę, byście wiedzieli, że oczywiście nie chcę przedterminowych wyborów. Nikt by nie chciał, by odbywały się w grudniu. Ale dotarliśmy do etapu, na którym nie mamy wyboru - stwierdził Boris Johnson. Dodał, że "parlament od ponad trzech lat jest sparaliżowany". Odchodzący premier oskarżył posłów Izby Gmin o odmowę uszanowania woli obywateli i sprawienia, by brexit stał się faktem.

Granica przecinająca Zjednoczone Królestwo

Posłowie Izby Gmin skrócili kadencję parlamentu po tym, jak pozbawiony większości rząd nie zdołał na czas przeforsować wynegocjowanej przez premiera umowy regulującej warunki rozstania Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Przeciwko tym warunkom, a także przeciwko ekspresowemu tempu, jakie narzucił izbie rząd, protestowali nie tylko politycy opozycji, ale też część konserwatystów. Chodziło między innymi o stworzenie de facto granicy celnej przecinającej Zjednoczone Królestwo i oddzielającej Anglię, Walię i Szkocję od Irlandii Północnej.

Wybory odbędą się 12 grudnia. Premier został zmuszony przez posłów do proszenia Unii o przełożenie brexitu najpóźniej do końca stycznia przyszłego roku. Sondaże wskazują na zwycięstwo Konserwatystów, ale - między innymi w świetle dobrych wyników proeuropejskich Liberalnych Demokratów oraz antyunijnej Brexit Party - nie jest przesądzone, czy rozmiary ewentualnego zwycięstwa partii Johnsona pozwolą na uzyskanie stabilnej większości w parlamencie.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Winkler: Boris Johnson ma szerszą wizję Wielkiej Brytanii po brexicie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 21:01
- Boris Johnsona jest w specyficznej sytuacji, z jednej strony przedstawiał się jako gotowego do wyjścia z UE bez umowy, z drugiej podkreślał, że tej umowy jednak chce, by brexit odbył się w sposób uporządkowany. Wyjście na podstawie umowy jest korzystne, zabezpieczy interesy brytyjskiej gospodarki, tak czy inaczej Brytyjczycy muszą handlować z UE – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Brexit jest nadal realnym scenariuszem?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:20
W tej brytyjskiej telenoweli można się pogubić: czy, kiedy i jakiego Brexitu możemy się spodziewać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwiązała się brytyjska Izba Gmin. Oficjalnie rusza kampania wyborcza

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 09:34
Dokładnie minutę po północy czasu londyńskiego weszła w życie decyzja o rozwiązaniu brytyjskiego parlamentu, co spowodowane jest zaplanowanymi na 12 grudnia przedterminowymi wyborami.
rozwiń zwiń