X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Włochy: ocalała z Holokaustu senator otrzymała ochronę w związku z pogróżkami

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 11:59
Włoska senator, była więźniarka obozów Auschwitz i Ravensbrueck Liliana Segre dostała ochronę z powodu otrzymywanych pogróżek - podały media w czwartek. Decyzję podjęły władze w Mediolanie, gdzie mieszka 89-letnia działaczka społeczna żydowskiego pochodzenia.
Liliana Segre
Liliana SegreFoto: YOUTUBE.COM/RAI

Liliana Segre, zaangażowana w działalność edukacyjną na rzecz przekazywania młodym pokoleniom historii Holokaustu, otrzymała w zeszłym roku od prezydenta Włoch Sergio Mattarelli tytuł dożywotniego senatora. Z jej inicjatywy w październiku Senat postanowił powołać nadzwyczajną komisję do walki z mową nienawiści, rasizmem i antysemityzmem.

Czytaj więcej
Holokaust pomoc 1200.jpg
Sondaż: wzrost nastrojów antysemickich w Niemczech i obawa przed Holokaustem

Hejt w inernecie

Uchwała o utworzeniu komisji została przyjęta bez głosu sprzeciwu, ale kilkudziesięciu parlamentarzystów centroprawicy i prawicy wstrzymało się od głosów, co wywołało polemiki i krytykę.

Przed tym głosowaniem 89-letnia Segre powiedziała w jednym z wywiadów, że w internecie dziennie publikowanych jest średnio 200 rasistowskich, antysemickich komentarzy na jej temat, także tych negujących Holokaust. W jednej ze spraw dotyczącej pogróżek prokuratura w Mediolanie prowadzi śledztwo.

Po głosowaniu w Senacie pojawiły się pogróżki i nasiliła się fala nienawistnych komentarzy ze strony środowisk neofaszystowskich.

Manifestacja Forza Nouva

Media informowały niedawno, że przed teatrem w Mediolanie, gdzie trwało wystąpienie senator, neofaszystowskie ugrupowanie Forza Nuova wywiesiło transparent z hasłem przeciwko Segre, w internecie zaś pojawiły się groźby pod jej adresem.

Dlatego komitet do spraw porządku publicznego i bezpieczeństwa przy władzach prowincji Mediolan podjął decyzję o przyznaniu Segre ochrony dwóch karabinierów, którzy będą jej towarzyszyć podczas wszystkich wizyt i podróży. Sprawą pogróżek zajmuje się policyjny wydział do walki z terroryzmem - podała mediolańska prasa.

- Przyznanie eskorty to straszliwy sygnał, to dowód na to, że świat się cofa. Obrona kogoś, kto przeszedł piekło, jest obowiązkiem, ale także porażką - oświadczył deputowany centrolewicowej Partii Demokratycznej Emanuele Fiano. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ambasada RP w Rzymie: oskarżenia w "CdS" o antysemityzmie Polaków fałszywe

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 12:53
Zamieszczone we włoskim dzienniku "Corriere della Sera" oskarżenia o odpowiedzialność Polaków w Holokauście są bezpodstawne, fałszywe i niezrozumiałe - podkreśliła w poniedziałek ambasada RP w Rzymie. List placówki w tej sprawie opublikowano na łamach "CdS".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: sąd odmówił dodatku ocalonemu z Holokaustu, bo podczas wojny był niemowlęciem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 15:11
Włoski sąd odmówił przyznania 74-letniemu mężczyźnie dodatku, przysługującego ofiarom faszystowskich i nazistowskich prześladowań. Jak wyjaśniono w uzasadnieniu, ocalały z Holokaustu był wtedy niemowlęciem i nie zdawał sobie z sprawy z tego, co się dzieje.
rozwiń zwiń