more_horiz
Wiadomości

Polscy turyści utknęli na Sri Lance. Usterka Dreamlinera LOT-u

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:20
Powrót pasażerów Dreamlinera, który dziś rano z powodów technicznych nie odleciał ze Sri Lanki, jest przewidziany na jutro. - Przed startem komputer pokładowy poinformował załogę o nieprawidłowym działaniu jednego z zaworów silnika. W związku z tym podjęto decyzję o sprawdzeniu urządzenia - przekazał IAR Rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Czernicki.
Audio
  • - Przed startem komputer pokładowy zasygnalizował nieprawidłowość w działaniu silnik - powiedział rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Czernicki (IAR)
Dreamliner PLL LOT
Dreamliner PLL LOTFoto: Krzysztof Kapica/Polska Press/East News

Chodzi o rejs o numerze LO70 z Kolombo do Warszawy. Jak mówił Michał Czernicki, 232 pasażerów oraz 15 członków załogi samolotu jest pod opieką lokalnego przedstawiciela LOT-u. Zostaną zakwaterowani w hotelach.

dreamliner lot shutt-1200.jpg
Dreamlinerem na Sri Lankę. PLL LOT inauguruje rejsy

Rzecznik podkreślił, że wszystkie samoloty wykorzystywane przez LOT, w tym Boeing 787 Dreamliner, który miał wykonać rejs z Kolombo do Warszawy, są wyposażone w rozbudowane systemy czujników, które na bieżąco diagnozują pracę maszyny.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ile Dreamlinerów lata już w barwach LOT-u?

- Dzięki doświadczeniu załóg oraz służb technicznych i operacyjnych każde odchylenie od norm wskazanych przez producenta samolotu jest od razu identyfikowane i weryfikowane, gdyż nadrzędnym priorytetem LOT-u jest bezpieczeństwo - zaznaczył Michał Czernicki. Jak dodał, możliwe, że konieczna będzie wymiana jednego elementu zaworu - dodał rzecznik PLL LOT.

Jak informuje portal "Dziennik Bałtycki", pasażerowie uziemionego w Kolombo Boeinga 787 Dreamliner to turyści z Polski, w tym z Pomorza.

paw/

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem