X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Amsterdam: protest ekologów na lotnisku Schiphol, wkroczyła policja

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 17:04
Holenderska żandarmeria zatrzymała kilkoro uczestników demonstracji proklimatycznej zorganizowanej na międzynarodowym lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Manifestanci domagali się od władz portu przyjęcia planu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.
Protest na lotnisku w Amsterdamie
Protest na lotnisku w AmsterdamieFoto: EPA/ROBIN UTRECHT

Rzecznik Schiphol, Hans van Kastel, poinformował, że demonstracja nie zakłóciła pracy lotniska. Podkreślił, że port ma swój plan klimatyczny, który przewiduje, że do 2030 roku Schiphol stanie się lotniskiem wolnym od emisji CO2. Zakłada także dojście do bezemisyjnego lotnictwa do 2050 roku. Plan wprowadza między innymi ograniczenie emisji poprzez użytkowanie elektrycznych pojazdów obsługi naziemnej.

Jaenschwalde 1200.jpg
Protesty w Niemczech. Ekolodzy zablokowali kopalnie węgla brunatnego

Mimo pozwolenia na manifestację jedynie przed budynkiem, grupa około 100-150 aktywistów z Greenpeace i organizacji Rebelia Zagłady prowadziła protest w hali lotniska. Greenpeace odrzucił ograniczenie manifestacji do sfery poza budynkiem, argumentując, że nie należy ograniczać prawa obywateli do pokojowych protestów.

Demonstranci żądali ograniczenia ruchu lotniczego, likwidacji lotów na krótkie odległości oraz wstrzymania rozbudowy lotniska. Jeden z protestujących przykuł się do filaru. Pasażerom demonstranci radzili przesiąść się do pociągu.

Po odmowie opuszczenia budynku, do którego żandarmeria wezwała manifestantów, policja zaczęła usuwać ich, wynosząc. Część osób trafiła do aresztu.

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, to jeden z największych portów europejskich. W 2018 roku liczba pasażerów wzrosła o 3,7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Port obsługuje loty do i z 326 miejsc na świecie.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiatr przeszkodził pilotowi. Zobacz nieudaną próbę lądowania w Amsterdamie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 12:31
Pasażerowie szwajcarskich linii lotniczych nie mieli spokojnej podróży. Zbyt silny wiatr nie pozwolił pilotowi wylądować za pierwszym podejściem na lotnisku Schiphol w Amsterdamie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty rolników w Holandii. E. Zajączkowska: rząd jest pod silnym wpływem eko-aktywistów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 20:37
- To się wiąże z działaniami rządu, który jest pod silnym wpływem nie tylko eko-aktywistów, którzy na przykład donoszą na swój rząd i pozywają go o niedostateczną ochronę obywateli przed zmianami klimatycznymi, ale również pod wpływem partii takich, jak Partia Zielonych - mówiła Ewa Zajączkowska w Polskim Radiu 24. Gościem "Świata w powiększeniu" był również Oliver Pochwat.
rozwiń zwiń