X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż instytutu Forsa: spada zaufanie Niemców do Kościoła katolickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 07:01
Z sondażu przeprowadzonego przez instytut Forsa dla telewizji RTL wynika, że Niemcy ufają policji, uniwersytetom i sądom. Zaufanie do Kościoła katolickiego natomiast spada.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/CURAphotography

Deklarowane zaufanie Niemców do Kościoła katolickiego spadło w ubiegłym roku o cztery punkty procentowe, osiągając poziom 14 procent – wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut Forsa dla telewizji RTL, na który powołuje się portal dw.com.

O pięć punktów spadło zaufanie do papieża Franciszka, któremu ufa obecnie 29 procent badanych. Większym zaufaniem Niemcy darzą Centralną Radę Żydów (40 procent) czy Kościół ewangelicki (36 procent).

PAP Papież Franciszek 5 1200.jpg
Papież: sensem życia chrześcijańskiego jest pielgrzymowanie ku Bogu

Instytucje cieszące się największym zaufaniem ankietowanych to policja i służba zdrowia (po 80 procent). Na następnych miejscach uplasowały się uniwersytety (77 proc.) i Federalny Trybunał Konstytucyjny (74 procent). W środku zestawienia instytucji godnych zaufania znalazły się m.in. komunalni dostawcy wody i energii (67 proc.), instytuty badania opinii publicznej (59 proc.), radio (54 proc.), niemiecka armia Bundeswehra (45 proc.).

"Wyborcy AfD nie ufają prawie żadnej z ważnych instytucji"

Na samym końcu rankingu, jako instytucje darzone najmniejszym zaufaniem, znalazły się agencje reklamowe (3 procent), menedżerowie (8 procent) i szeroko rozumiany instytucjonalny Islam (9 procent).

merkel 1200 pap.jpg
"Der Spiegel": polityka zagraniczna Niemiec jest sparaliżowana

Badanie pokazuje też, że wyborcy prawicowo-populistycznej partii AfD nie ufają prawie żadnej z ważnych instytucji. – Ranking pokazuje wyraźnie, jak głęboki jest rów między zwolennikami AfD a większością Niemców – powiedział szef instytutu Forsa Manfred Guellner.

Sondaż przeprowadzono pod koniec grudnia i na początku stycznia na próbie 2505 osób.

kad, dw.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak