Szef polskiego MSZ gotów spotkać się z wiceszefową KE nt. sądownictwa

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapewnia, że jest gotów spotkać się z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą, aby rozmawiać o zmianach w sądownictwie. Kilkanaście dni temu urzędnicy Komisji informowali o możliwym terminie spotkania - 28 stycznia. Jednak w środę, przy okazji wizyty marszałka Senatu w Brukseli mówili, że termin nie jest potwierdzony, bo żadna odpowiedź z Warszawy nie nadeszła.

2020-01-10, 20:30

Szef polskiego MSZ gotów spotkać się z wiceszefową KE nt. sądownictwa
Jacek Czaputowicz. Foto: Jakub Kaminski/East News

Powiązany Artykuł

UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
Nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów dyplomacji. Rozmowy dotyczą Bliskiego Wschodu

Szef MSZ zapewnił, że ze strony Polski jest otwartość na rozmowy. - Pierwsze słyszę o jakichś problemach z wizytą komisarz i wiceprzewodniczącej. Gdyby tylko zgłosiła chęć, a może taką zgłosiła, tyle że ona nie wpłynęła do MSZ ani do placówki, to będzie mile widziana. To jest nasz partner, jesteśmy gotowi do rozmów, ja tu nie widzę żadnych problemów - powiedział Jacek Czaputowicz

Powiązany Artykuł

msz jacek czaputowicz free 1200.jpg
Ukraiński samolot został zestrzelony? Szef MSZ: to bardzo prawdopodobne

"Chętnie spotkam się z Verą Jourovą"

REKLAMA

Szef MSZ dodał, że chętnie się spotka z wiceszefową Komisji. - Pomogę zorganizować spotkania, jakie ona uważa za potrzebne - podkreślił.

Wiceszefowa Komisji Vera Jourova zapowiedziała pod koniec ubiegłego roku, że chce przylecieć do Polski tak szybko jak to możliwe.

Beata Płomecka / kstar

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej