X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamknęli nawet wieżę Eiffla. Fala protestów sparaliżuje Francję?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 16:57
W największych miastach Francji odbywają się demonstracje przeciwko reformie emerytalnej. W Paryżu z powodu strajku zamknięto wieżę Eiffla, a transport publiczny funkcjonuje z dużymi utrudnieniami.
Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje strajkowe w przyszłym tygodniu
Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje strajkowe w przyszłym tygodniuFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON
sncf 1200.jpg
Protesty pogrążają francuską kolej. Gigantyczna strata przewoźnika

- Udział w strajku przeciwko reformie emerytalnej pracowników obsługujących wieżę Eiffla jest powodem jej zamknięcia od piątku rano - poinformował operator wieży, firma SETE. Demonstracje przeciw forsowanej przez rząd reformie emerytalnej odbywają się w Hawrze, Rouen, Orleanie, Grenoble, Limoges, Lille, Bordeaux, Rennes, Marsylii, Strasburgu, Nantes, Nicei i Paryżu.

W regionie paryskim w trasy wyjechało około 60 proc. pociągów lokalnych. Funkcjonowanie metra jest poważnie zakłócone, ale żadna linia nie jest całkowicie zamknięta. Według rozkładu jeździ dziś 70 proc. pociągów Intercity. Nie odnotowano zakłóceń w kursowaniu pociągów Eurostar.

Strajki nauczycieli

Według danych ministerstwa edukacji piątek jest dniem zwiększonej mobilizacji strajkowej sektora edukacji. Pracy nie podjęło 13 proc. nauczycieli. Strajkuje 15,84 proc. nauczycieli w szkołach podstawowych i 10,3 proc. w szkołach średnich.

francja-1200-pap.jpg
Zamieszki we Francji. Starcia Policji z demonstrantami

W Paryżu demonstracja rozpoczęła się o godz. 11. na Placu Republiki. Biorący udział w paryskiej demonstracji szefowie związku Force Ouvriere i centrali związkowej CGT, Yves Veyrier i Philippe Martinez stwierdzili zgodnie, że jest "daleko do kompromisu" związkowców i rządu oraz że "absolutnie niezbędne jest zatrzymanie tej reformy".

Zapowiedź kolejnych strajków

Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje strajkowe w przyszłym tygodniu, nawołując do solidarności w proteście przeciwko reformie. Związki CGE-FO-FSU-Solidaires, wspierane przez stowarzyszenia młodzieżowe (Unef, UNL, MNL i FIDL) zapowiadają kolejne demonstracje na środę, 29 stycznia.

Trwają akcje protestacyjne różnych grup zawodowych, w tym adwokatów, nauczycieli, pracowników sektora energetycznego, portów morskich.

Trzy największe zakłady przetwarzania odpadów w regionie Ile-de-France są zamknięte od czwartku. Zarządzają one łącznie odpadami na terenie zamieszkanym przez sześć milionów ludzi i przetwarzają prawie 6 tys. ton śmieci dziennie. Według Syctom, związku zawodowego pracowników firm zajmujących się przetwarzaniem odpadów, organizowane przez niego blokady kosztują około 600 tys. euro dziennie.

Rząd: potępiamy akty przemocy

Na konferencji prasowej w piątek rzeczniczka rządu Sibeth Ndiaye potępiła akty przemocy lub wandalizmu, które towarzyszą strajkom, m.in. akcje odcinania energii elektrycznej przez związki zawodowe i sabotowanie prac elektrowni oraz portów morskich.

- W reformie jest miejsce na dialog społeczny - podsumował piątkowe posiedzenie gabinetu premiera Edouarda Philippe'a pełnomocnik rządu ds. emerytur Laurent Pietraszewski, przedstawiając na Radzie Ministrów projekt reformy emerytalnej liczący 150 stron.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nasze dzieci nie są świnkami morskimi". Demonstracje w obronie wartości rodzinnych we Francji

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 00:55
Około 26 tysięcy osób wyszło na ulice Paryża, żeby zaprotestować przeciwko finansowaniu przez państwo technik wspomaganego rozrodu dla par homoseksualnych. Ustawa nazwana "bioetyczną" ma być głosowana we wtorek w Senacie. 
rozwiń zwiń