X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niespełnione kryteria. USA ograniczają wydawanie wiz obywatelom sześciu państw

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 05:19
Donald Trump zdecydował o ograniczeniu wydawania przez USA wiz dla obywateli Nigerii, Erytrei, Kirgistanu, Birmy, Sudanu oraz Tanzanii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Craig F Scott

Stojący na czele resortu bezpieczeństwa narodowego USA Chad Wolf powiedział w piątek, że sześć państw nie spełniło amerykańskich kryteriów, m.in. w dziedzinie bezpieczeństwa. Wśród problemów wskazał na niską jakość paszportów oraz na niedostateczną wymianę informacji wywiadowczych dotyczących terroryzmu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_wizy_USA_shut.jpg
"20 tys. Polaków uzyskało autoryzację". Mosbacher o wizach do USA

Białoruś, której groziło dodanie na listę państw z ograniczonym ruchem wizowym, podjęła działania zapobiegające i nie będą obowiązywać ją ograniczenia wizowe - dodał Wolf.

USA zawieszą wydawanie wiz, które mogą prowadzić do stałego pobytu, dla obywateli Erytrei, Kirgistanu, Birmy oraz Nigerii. Obostrzenia te nie dotyczą wiz tymczasowych dla turystów, przedsiębiorców, studentów oraz pracowników.

Rząd USA nie będzie wydawał też określonego rodzaju wiz obywatelom Sudanu oraz Tanzanii. Nowe przepisy wejdą w życie pod koniec lutego.

Kolejna taka decyzja

Prezydent Trump od objęcia urzędu w styczniu 2017 r. wydał rozporządzenia imigracyjne dotyczące obywateli państw islamskich. Trzeci w kolejności dekret - z września 2017 r. - wprowadza zakaz wjazdu do USA dla obywateli sześciu państw zamieszkiwanych przez muzułmańską większość - Iranu, Libii, Syrii, Jemenu, Somalii i Czadu. Zakazem objęto ponadto obywateli Korei Północnej i niektórych przedstawiciel władz Wenezueli.

Obywatele Czadu zostali usunięci z powyższej listy 11 kwietnia br. w związku z tym, że władze tego kraju zaostrzyły procedury paszportowe.

W przeciwieństwie do pierwszego antyimigracyjnego rozporządzenia wydanego przez Trumpa bezpośrednio po objęciu urzędu w styczniu 2017 r., które zostało wprowadzone na 90 dni, trzeci dekret jest bezterminowy i ma charakter warunkowy. Lista państw, których obywatele są objęci zakazem wjazdu na teren USA, może być rozszerzona bądź ograniczona w zależności od decyzji resortu bezpieczeństwa narodowego, podejmowanych na podstawie przeglądu.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykanista: ruch bezwizowy do USA był punktem honoru wielu rządów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:11
- To pewnego rodzaju symbol (...). Gdybyśmy spojrzeli na mapę to i Czesi, i nawet Litwini są w ruchu bezwizowym od kilku lat, a my ciągle mamy te wizy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Wojciech Kwiatkowski, amerykanista, UKSW. Odniósł się w ten sposób do przesądzonego już wstąpienia Polski do ruchu bezwizowego z USA.
rozwiń zwiń