X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Narad szefów dyplomacji w Brukseli ws. budżetu na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 17:55
W Brukseli narada unijnych ministrów do spraw europejskich dotycząca budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027. To pierwsza okazja do dyskusji w gronie przedstawicieli krajów członkowskich na temat najnowszego projektu budżetu przygotowanego przez szefa Rady Europejskiej.
Audio
  • Konsultacje w UE ws. budżetu po 2020 r. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Jacek Czaputowicz oraz Arancha Gonzalez Laya, szefowa hiszpańskiego MSZ
Jacek Czaputowicz oraz Arancha Gonzalez Laya, szefowa hiszpańskiego MSZFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Morawiecki michel PAP-1200.jpg
"Świata pogląd". Skomplikowane negocjacje o budżecie UE na lata 2021-2027

Charles Michel ma nadzieję, że na czwartkowym szczycie unijni przywódcy porozumieją się w tej sprawie. Z powodu dużych podziałów wśród krajów członkowskich o kompromis będzie jednak trudno. Polska jest w grupie krajów, które sprzeciwiają się ograniczeniu wydatków, zwłaszcza w polityce spójności i rolnej.

Dwa miliardy euro dla Polski za poparcie neutralności klimatycznej?

Najnowsza propozycja, choć zakłada większe cięcia w ogólnym budżecie w porównaniu z propozycją Komisji Europejskiej, to dla Polski jest hojniejsza. Dwa miliardy euro Warszawa ma dostać z funduszu sprawiedliwej transformacji, jeśli poprze cel neutralności klimatycznej do 2050 roku. Dodatkowo - jak ustaliła już wcześniej nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka - około miliarda euro Polska ma dostać w ramach przesunięcia funduszy z biedniejszych regionów do bogatszych. O toczące się negocjacje był pytany w Brukseli szef polskiej dyplomacji.

- Na pewno będą to trudne rozmowy i kompromis nie będzie osiągnięty szybko. My jesteśmy przygotowani do tych rozmów i do prezentowania naszej argumentacji - powiedział Jacek Czaputowicz. Minister podkreślił też, że budżet powinien odzwierciedlać ambicje Unii i skoro Unia stawia na politykę obronną i migracyjną, we wspólnej kasie powinno być więcej pieniędzy.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dokładnie omówiliśmy kwestie budżetowe". Premier spotkał się z szefową KE

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 20:30
Szef polskiego rządu uznał za konstruktywne spotkanie z przewodniczącą Komisji Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z Ursulą von der Leyen w Brukseli o unijnym budżecie na lata 2021-2027.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świata pogląd". Skomplikowane negocjacje o budżecie UE na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 18:00
Unia Europejska stoi przed trudnym zadaniem wynegocjowania nowego budżetu na lata 2021-2027. Jest to o tyle trudniejsze, że sojusz opuszcza jedna z największych gospodarek, czyli Wielka Brytania, a równocześnie UE ma ambitne plany dotyczące polityki klimatycznej. - Szef Rady Europejskiej przyjął ambitny plan, żeby 20 lutego osiągnąć porozumienie w RE na temat długoletnich ram finansowych - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert Aleksander Szpor z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliard euro dla Polski? Budżet UE głównym tematem spotkania w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 02:37
Unijny budżet na lata 2021-2027 to główny temat dzisiejszego spotkania w Brukseli ministrów ds. europejskich krajów członkowskich. Będzie to spotkanie przygotowujące czwartkowy, nadzwyczajny szczyt unijnych przywódców w tej sprawie.
rozwiń zwiń