X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Konrad Szymański: będzie trudno o porozumienie ws. budżetu na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 22:09
Minister do spraw europejskich Konrad Szymański uważa, że bardzo trudno będzie o porozumienie w sprawie unijnego budżetu na rozpoczynającym się w czwartek szczycie w Brukseli. W spotkaniu wezmą udział przywódcy 27 państw.
Audio
  • Konrad Szymański uważa, że bardzo trudno będzie o porozumienie w sprawie unijnego budżetu (IAR)
Minister - członek Rady Ministrów ds. europejskich Konrad Szymański
Minister - członek Rady Ministrów ds. europejskich Konrad SzymańskiFoto: PAP/Leszek Szymański

czapu 1200.jpg
Narad szefów dyplomacji w Brukseli ws. budżetu na lata 2021-2027

Minister uczestniczył dziś w Brukseli w naradzie przygotowującej szczyt i powiedział, że nadal są fundamentalne różnice między krajami członkowskimi co do wydatków Unii na lata 2021-2027. - Z całą pewnością wszyscy przyjeżdżają na szczyt z dobrą wolą, by szukać porozumienia, ale stanowiska państw członkowskich pozostają bardzo oddalone. Byłbym zaskoczony, gdyby się okazało, że można w tych warunkach politycznych doprowadzić do porozumienia już w czasie tego szczytu - bez względu na to, czy będzie on trwał czwartek, piątek, czy całą sobotę - powiedział Konrad Szymański.

"Polska sprzeciwia się cięciom w polityce spójności i rolnictwie"

Polska jest w grupie krajów, która chce możliwie jak najbardziej hojnego budżetu i sprzeciwia się cięciom w polityce spójności i rolnictwie. Z kolei jak największego ograniczenia wydatków domagają się państwa, które więcej wpłacają do unijnego budżetu niż z niego otrzymują, czyli płatnicy netto.

Te negocjacje określano są jako najtrudniejsze w historii, ponieważ z powodu brexitu rocznie w unijnej kasie zabraknie kilkunastu miliardów euro brytyjskiej składki. Ponadto do unijnego budżetu dochodzą jeszcze nowe cele, takie jak polityka migracyjna i obronna.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miliard euro dla Polski? Budżet UE głównym tematem spotkania w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 02:37
Unijny budżet na lata 2021-2027 to główny temat dzisiejszego spotkania w Brukseli ministrów ds. europejskich krajów członkowskich. Będzie to spotkanie przygotowujące czwartkowy, nadzwyczajny szczyt unijnych przywódców w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narad szefów dyplomacji w Brukseli ws. budżetu na lata 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 17:55
W Brukseli narada unijnych ministrów do spraw europejskich dotycząca budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027. To pierwsza okazja do dyskusji w gronie przedstawicieli krajów członkowskich na temat najnowszego projektu budżetu przygotowanego przez szefa Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń