X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fala uchodźców z Syrii. Premier Grecji: jesteśmy gotowi bronić swoich granic

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 21:29
Premier Kyriakos Mitsotakis oświadczył, że "Grecja jest zdecydowana bronić swoich granic" i ostrzegł migrantów, aby nie "próbowali wjechać na teren kraju nielegalnie, ponieważ zostaną zawróceni". Kyriakos Mitsotakis poinformował również na Twitterze, że we wtorek będzie na grecko-tureckiej granicy w Ewros wraz z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.
Grupa migrantów na granicy grecko-tureckiej
Grupa migrantów na granicy grecko-tureckiej Foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Grecja w ciągu ostatniej doby powstrzymała na granicy w rejonie Evros prawie 10 tysięcy uchodźców usiłujących dostać się na jej terytorium od strony Turcji. Jak poinformowano, aresztowano 73 osoby - to obywatele Afganistanu, Pakistanu i Somalii.

Nowa fala imigrantów to efekt otwarcia przez Turcję granic dla tych, którzy chcą przedostać się do Europy. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spełnił w ten sposób swoje groźby, które mają na celu wywarcie presji na Unię Europejską, by wsparła Turcję w Syrii.

Policja użyła gazu łzawiącego

Według Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji, wczoraj wieczorem na granicy turecko- greckiej zgromadziło się około 13 tysięcy osób.

Czytaj więcej
migranci 1200 pap.jpg
Kryzys migracyjny. Frontex podniósł poziom alertu na granicy Grecji z Turcją

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Turcja: coraz więcej imigrantów koczuje na granicy. Chcą dostać się do Grecji

Greckie siły bezpieczeństwa patrolują brzegi rzeki Evros, którędy przebiega granica turecko - grecka i ostrzegają przez megafony przed przekraczaniem tej granicy. Wczoraj w tym rejonie doszło do starć uchodźców z grecką policją, która użyła gazu łzawiącego. Ateny zapowiadają, że zrobią wszystko, by chronić swoją granicę.

Według szacunków ONZ, od grudnia ubiegłego roku prawie milion osób, w tym połowa dzieci, uciekło przed walkami w północno-zachodniej Syrii.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała wczoraj, że obserwuje z niepokojem sytuację na granicy greckiej i bułgarskiej.

Zapowiedziała, że Unia jest gotowa wysłać na granice turecko- grecką Frontex, czyli wojska agencji ochrony unijnych granic.

Uchodźcy dalej przybywają

Jednocześnie Ateny poinformowały, że ponad pięciuset uchodźców dopłynęło w niedzielę na wyspy Lesbos, Samos i Chios na Morzu Egejskim. Ponad trzystu dotarło na pokładzie statku ma Lesbos, kolejnych stu pięćdziesięciu na Samos.

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z nową falą uchodźców ze strony Turcji.

W 2015 roku Grecja stała się "wrotami" dla uchodźców zmierzających do Europy, głównie z Syrii.

jp

Czytaj także

Grecja: demonstracje przeciwko imigrantom. Policja użyła gazu łzawiącego

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 13:55
Mieszkańcy Chios usiłowali udaremnić rozładowanie w porcie Mesta promu, który przywiózł ciężki sprzęt do budowy nowego obozu dla migrantów. Do zamieszek doszło również na wyspie Lesbos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migranci chcieli przedostać się z Turcji do Grecji. Policja użyła gazu łzawiącego

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 12:20
Grecka policja użyła gazu łzawiącego przeciwko migrantom, którzy chcieli przedostać się z Turcji na terytorium Grecji. Rząd w Atenach powtórzył swoje zapewnienie o wzmożonej ochronie granic.
rozwiń zwiń