X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ekstremalne niebezpieczeństwo". Pierwsze przypadki koronawirusa w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 10:45
Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem pojawiły się w Strefie Gazy. Dla mieszkańców palestyńskiej enklawy to bardzo zła wiadomość, bo istnieje obawa, że wirus może tam w krótkim czasie zabić wiele osób.
Audio
  • Gaza: pierwsze przypadki koronawirusa - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Mężczyzna dezynfekujący jedną z ulic w Strefie Gazy
Mężczyzna dezynfekujący jedną z ulic w Strefie GazyFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER
Jordania wojsko PAP-1200.jpg
Restrykcje w Jordanii w związku z pandemią koronawirusa. Zakaz wychodzenia z domu

Palestyńskie służby medyczne potwierdziły w nocy, że koronawirusa wykryto u dwóch osób, które wróciły właśnie z Pakistanu. Pacjenci zostali zabrani do szpitala w mieście Rafah i mieli zostać całkowicie odizolowani. Ich stan nie jest znany.

Pojawienie się koronawirusa może oznaczać ekstremalne niebezpieczeństwo dla mieszkańców Gazy. Jest to bowiem zamknięta enklawa, określana najgęściej zaludnionym obszarem na świecie. Na terenie mniejszym od Warszawy mieszka ponad 2 miliony ludzi, często żyjąc w wielopokoleniowych rodzinach pod tym samym dachem.

62 respiratory, brak testów

Gaza jest praktycznie odcięta od świata, a braki w dostawach prądu i czystej wody są codziennością. Poziom higieny oraz służby zdrowia jest bardzo niski. Według miejscowych dziennikarzy, szpitale w Gazie mają jedynie 62 respiratory i najprawdopodobniej nie ma tam żadnych testów na obecność koronawirusa. W aptekach i szpitalach brakuje nawet podstawowych leków.

EPA Iran koronawirus1200.jpg
Koronawirus w Iranie. Władze apelują, by zostać w domach

W Autonomii Palestyńskiej czyli na drugim palestyńskim obszarze wykryto jak dotąd 53 przypadki zakażeń koronawirusem, ale 17 osób udało się już wyleczyć. Palestyńskie władze zamknęły obszar dla osób z zewnątrz.

Zakaz wychodzenia z domów

W rejonie Betlejem, gdzie pojawiło się najwięcej zakażeń wprowadzono zakaz wychodzenia z domów. Zamknięte są wszystkie meczety i kościoły. Palestyńskie władze po raz pierwszy od wielu miesięcy wprowadziły ścisłą współpracę z władzami Izraela.

ONZ poinformowała, że przeznaczy milion dolarów ze specjalnego funduszu humanitarnego na wsparcie Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy w walce z epidemią koronawirusa.

pb

Czytaj także

Szybki wzrost liczby zakażonych SARS-CoV-2 w Iranie. Eksperci alarmują

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 15:17
Kolejny raz gwałtownie wzrosła liczba ofiar i zakażeń koronawirusem w Iranie. Miejscowe władze poinformowały, że z powodu powikłań zmarło już ponad 1100 osób, a liczba zakażonych to ponad 17 tysięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran: śmierć z powodu koronawirusa następuje średnio co 10 minut

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 22:40
- Co 10 minut w Iranie umiera osoba zakażona koronawirusem - alarmują władze tego kraju. Po Włoszech i Chinach to trzecie państwo na świecie co do liczby osób zmarłych w wyniki powikłań po wirusie. Sytuacja na miejscu jest dramatyczna ze względu na ogromne braki sprzętu, masek oraz rosnącą biedę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael: Mosad miał skupować testy i suplementy przeciw koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 17:21
- Mosad ma skupować na całym świecie testy, odzież ochronną czy inne niezbędne suplementy do kuracji antywirusowej. To świadczy o tym, że Izrael wykorzystuje zatem wszystkie dostępne środki, by walczyć z pandemią - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, korespondent ds. Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń