Koronawirus niemal we wszystkich krajach świata. Najnowsze dane dot. pandemii

Prawie 14,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 330 tysięcy osób zakażonych - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa na świecie, podawane przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland.

2020-03-23, 04:57

Koronawirus niemal we wszystkich krajach świata. Najnowsze dane dot. pandemii

Posłuchaj

WHO: rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Wirus jest już niemal we wszystkich krajach świata. Wciąż gwałtownie rośnie liczba ofiar we Włoszech i Hiszpanii.

Włoska obrona cywilna podała, że wczoraj zmarło ponad 600 osób, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do prawie 5,5 tysiąca. Ponad 1700 osób zmarło już w Hiszpanii, a gwałtownie rosną też dane z Francji i Wielkiej Brytanii.

Powiązany Artykuł

pap puste trybuny 1200.jpg
Trybuny puste jeszcze ponad rok? Wirusolog: sport, jaki znaliśmy, nie wróci szybko

Restrykcje w wielu krajach

Pierwsze ofiary śmiertelne zanotowano w Czechach, gdzie zmarł 95-letni mężczyzna oraz w Rumunii i Macedonii Północnej. Z kolei w Syrii odnotowano pierwszy przypadek zakażenia.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Stany Zjednoczone: tysiące nowych przypadków koronawirusa

REKLAMA


W nocy z soboty na niedzielę potwierdzono też pierwsze infekcje w palestyńskiej Strefie Gazy. Na kwarantannę odesłano kilkanaście osób, które miały kontakt w chorymi. Wśród odizolowanych jest szef sił bezpieczeństwa Hamasu. Z kolei w Egipcie zmarł wysoki rangą oficer wojska, który zakaził się prawdopodobnie w czasie prowadzonej przez armię dezynfekcji pomieszczeń.

Wiele krajów wprowadza właśnie drastyczne restrykcje. W Jordanii i Argentynie grozi więzienie za złamanie zakazu opuszczania domów. W Indiach wprowadzono godzinę policyjną od rana do wieczora.

Kwarantanna kanclerz

Niemiecka kanclerz Angela Merkel poddała się domowej kwarantannie po tym, jak okazało się, że lekarz, który ją badał, jest zakażony koronawirusem. Rzecznik niemieckiego rządu twierdzi, że Angela Merkel będzie nadal wykonywać obowiązki, tyle że z domu.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Brytyjskie media: lekarze dostaną wytyczne, których chorych ratować

REKLAMA

Pierwszym amerykańskim senatorem zakażonym wirusem jest Republikanin Rand Paul. Pozytywny wynik dał test przeprowadzony u hiszpańskiego śpiewaka Placido Domingo. Wcześniej koronawirusa zdiagnozowano m.in. u unijnego negocjatora Michela Barniera.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz)Rozprzestrzenianie się koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz)

msze

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej