X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niezapowiedziana wizyta Mike'a Pompeo w Afganistanie. Powodem ratowanie układu pokojowego z talibami?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 11:11
Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo przybył z niezapowiedzianą wizytą do Afganistanu. Według agencji Reutera, chce ratować zawarty w lutym układ pokojowy między Stanami Zjednoczonymi a afgańskimi talibami.
Mke Pompeo
Mke PompeoFoto: AP/EPA/AL DRAGO / POOL

Mike Pompeo ma się spotkać z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim i jego rywalem Abdullahem Abdullahem, który nie uznaje wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich.

1200_Afganistan_PAP.jpg
Afganistan: atak talibów na bazę sił rządowych. Wiele ofiar

Konflikt między nimi uniemożliwia rozpoczęcie rozmów między afgańskim rządem a talibami. Rozmowy te miały doprowadzić do wycofania z Afganistanu obcych wojsk, w tym amerykańskich. Nie można ich jednak rozpocząć, gdyż Aszraf Ghani i Abdullah Abdullah nie są w stanie powołać zespołów negocjacyjnych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Afganistan: dwie eksplozje w czasie zaprzysiężenia szefa państwa i premiera

Od czasu podpisania przez przedstawicieli talibów i USA w lutym porozumienia o przerwaniu działań wojennych siły afgańskie mogły otwierać ogień do talibów tylko wtedy, gdy były bezpośrednio atakowane.

Talibowie, choć zaprzestali ataków na bazy międzynarodowej koalicji, której przewodzą Stany Zjednoczone, po popisaniu porozumienia nie wycofali się jednak z ataków na siły afgańskie - podkreśla AFP. Ataki stały się bardziej gwałtowne, gdy okazało się, że władzom w Kabulu i talibom nie udaje się wypracować porozumienia w sprawie wymiany jeńców i więźniów.

ka

Czytaj także

Rozmowy pokojowe pomiędzy USA i Afganistanem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 17:30
– Wojna pomiędzy Afganistanem i USA dla Zachodu się kończy, natomiast jeżeli chodzi o konflikt wewnątrz Afganistanu, zaczyna się jego nowy etap – zauważył Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan: talibowie gotowi wymienić jeńców. Jaki będzie ruch władz?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:05
Afgańscy talibowie oświadczyli, że są gotowi wypełnić swoje zobowiązanie i przekazać stronie rządowej ponad 1000 żołnierzy. Przywódcy bojowników wysłali pojazdy po swoich ludzi, którzy mają zostać uwolnieni z więzień przez afgańskie władze w ramach wymiany jeńców.
rozwiń zwiń