X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Władze Turcji wypuszczą 45 tys. więźniów. Powodem koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 02:55
Parlament Turcji przyjął ustawę, która pozwoli tymczasowo zwolnić z odbywania kary 45 tys. więźniów i tym samym zmniejszyć zagrożenie epidemii koronawirusa w przepełnionych więzieniach. Ustawa nie obejmuje przeciwników politycznych prezydenta Erdogana.
Osoby uprawnione zostaną zwolnione pod kontrolą sądową do końca maja
Osoby uprawnione zostaną zwolnione pod kontrolą sądową do końca majaFoto: PAP/EPA/STR
turcja_metro1200.jpg
Zakaz opuszczania domów w 31 miastach. Nowe restrykcje w Turcji

Minister sprawiedliwości Turcji Abdulhamit Gul powiedział, że wśród więźniów potwierdzono 17 przypadków COVID-19, w tym trzy zgony. 79 pracowników więziennictwa również uzyskało wynik pozytywny testu na koronawirusa, podobnie jak 80 sędziów i prokuratorów.

Według danych Rady Europy w wyniku represji od 2016 r. liczba więźniów w Turcji wzrosła prawie do 300 tys. tworząc najbardziej przeludniony system więziennictwa w Europie. Przyjęta w poniedziałek ustawa otwiera drogę do tymczasowego zwolnienia około 45 tys. więźniów.

Osoby uprawnione zostaną zwolnione pod kontrolą sądową do końca maja, zaś tureckie ministerstwo sprawiedliwości będzie mogło przedłużyć ten okres dwukrotnie, maksymalnie o dwa miesiące za każdym razem.

Wykluczenie 50 tys. osób?

twitter czaputowicz wideokonferencja 1200.jpg
Dyskusja o koronawirusie i sytuacji w Turcji. Wideokonferencja szefów MSZ państw UE

Partie opozycyjne skrytykowały ustawę z powodu wykluczenie spod jej działania osób uwięzionych pod zarzutem terroryzmu, które zostały skazane po zamachu stanu w lipcu 2016 r. Według opozycji wykluczenie dotyczy około 50 tys. osadzonych w więzieniach, niesłusznie oskarżonych o terroryzm, przeciwników politycznych prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Erdogan i jego Partia Sprawiedliwości i Rozwoju twierdzą, że sądownictwo podejmuje decyzje niezależnie od władzy wykonawczej.

Amnesty International: potępiamy ustawę

Organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka, Human Rights Watch i Amnesty International, potępiły ustawę za pozostawienie poza jej jurysdykcją wielu dziennikarzy, przeciwników politycznych i prawników, którzy są tymczasowo aresztowani i nie wiedzą kiedy staną przed sądem.

- W więzieniach i aresztach przebywa wiele osób, które nie popełniły żadnych przestępstw a rząd stosuje wobec nich niejasne, sprzeczne z prawem przepisy antyterrorystyczne - powiedział AFP Andrew Gardner, przedstawiciel Amnesty International.

***

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie dostępna jest TUTAJ.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Władze nie powinny znosić zbyt wcześnie restrykcji". WHO ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 22:15
Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, by nie znosić zbyt wcześnie restrykcji nałożonych z powodu koronawirusa. Szef WHO mówi, że jeśli obostrzenia zostaną przedwcześnie złagodzone, to może to grozić kolejną falą zakażeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy żyli z wirusem przez kolejne miesiące". Macron przedłuża kwarantannę

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 23:17
W wygłoszonym orędziu do narodu prezydent Emmanuel Macron przedłużył wprowadzoną z powodu pandemii koronawirusa kwarantannę do 11 maja. Poinformował, że po tym czasie władze będą stopniowo otwierać szkoły i żłobki, a firmy zaczną wracać do normalnego trybu pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na świecie są już 2 miliony chorych na COVID-19. Nowe dane ws. pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 00:25
Ponad 119 tysięcy ofiar śmiertelnych i niemal dwa miliony zakażonych - to najnowsze dane o koronawirusie na świecie. Podaje je amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Wyleczyć udało się do tej pory 443 tysiące osób.
rozwiń zwiń