X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

W stanie Nowy Jork spada liczba leczonych na COVID-19. Cuomo: schodzimy z góry

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 02:10
W ciągu ostatniej doby w wyniku zarażenia koronawirusem zmarło w stanie Nowy Jork zmarło 230 osób, wobec 226 dobę wcześniej - poinformował gubernator Nowego Jorku Andre Cuomo. Dodał, że zmniejszyła się liczba osób chorych przebywających w szpitalach. 
Naczepy-chłodnie wykorzystywane jako tymczasowa kostnica w Nowym Jorku
Naczepy-chłodnie wykorzystywane jako tymczasowa kostnica w Nowym JorkuFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

- Straciliśmy 230 osób. Kiedy przedstawiamy fakty każdego dnia, to jest zawsze najgorsza liczba. (…) Jest to bolesna, bolesna wiadomość dla nowojorczyków. Będziemy się za nich modlić i pamiętać o ich rodzinach – zapewniał Andrew Cuomo.

Nowy Jork korona PAP-1200.jpg
Agata Król: według badań, prawie 50 proc. nowojorczyków znało ofiarę koronawirusa

Spadek ogólnej liczby hospitalizowanych

Za dobrą wiadomość i ważny wskaźnik uznał spadek ogólnej liczby hospitalizacji do 9600 w porównaniu z 9647 o dobę wcześniej. Mniej było także nowych pacjentów przyjętych do szpitali. - Nie ma wątpliwości, że schodzimy z góry. Pojawia się pytanie jaką podejmiemy próbę, jaką drogą podążymy, w jakim tempie następować będzie spadek i czy w ogóle nastąpi? Stanowi to po prostu funkcję tego co robimy. Nie jest rozstrzygnięte z góry, nie decyduje o tym żaden inny czynnik aniżeli nasze zachowanie - argumentował gubernator.

Jego zdaniem przedsięwzięte dotychczas środki były skuteczne dlatego właśnie liczby się zmniejszyły. - Powiedzcie mi co zrobimy dzisiaj i jutro, a powiem wam jaki będzie wskaźnik infekcji w ciągu następnych dni - powiedział Andrew Cuomo.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Nowy Jork: obowiązkowe testy serologiczne dla pracowników komunikacji miejskiej

Przyznał, że nie wiadomo dokładnie, kiedy stan zniesie ograniczenia i wznowi życie gospodarcze oraz społeczne. Uzależnił to od rezultatów testowania, badania kontaktów zakażonych, ich izolowania a także wniosków wyciągniętych z obserwacji tego co się dzieje w innych stanach i krajach. Zwrócił także uwagę, że takie decyzje należy podejmować w sposób przemyślany nie kierując się emocjami.

- Znosiliśmy ból. Miejmy z tego jakiś pożytek – stwierdził gubernator Nowego Jorku dodając, że pragnie, aby było lepiej niż wcześniej, podobnie jak po lekcji wyciągniętej z zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. i huraganu Sandy. 

"Nowa normalność" a koszty ludzkie

Przywracanie nowej normalności Cuomo wiązał także z refleksją nad tym jakie konsekwencję to przyniesie. Przewidywał, że im szybciej jego stan - lub jakikolwiek inny – to zrobi "tym wyższe będą koszty ludzkie". Przytaczał prognozy dotyczące liczby zgonów w oparciu o matematyczne modele zwracając uwagę na występujące z upływem czasu rozbieżności. - Podstawowym pytaniem, którego nie zadajemy, jest to, ile warte jest ludzkie życie? (…) Życie ludzkie jest bezcenne - dodał.

W nawiązaniu do komentarzy prezydenta Trumpa o "ratowaniu" stanów, w których gubernatorami są Demokraci, zwracał uwagę, że to nie jest tylko problem "niebieskich" (czyli demokratycznych) stanów. Kwestionował użycie przez prezydenta słowa "ratunek”. - Ze względu na koronawirusa potrzebujemy pomocy finansowej w celu ożywienia gospodarki i właśnie o to prosimy rząd federalny – powiedział Cuomo przypominając, że stan Nowy Jork przez całe lata przekazywał do Waszyngtonu miliardy dolarów więcej niż otrzymywał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus w USA. Nowojorska Biblioteka Publiczna przeprowadzi kwarantannę książek

- To nie jest żadne złe zarządzanie władz stanowych. (…) Jeśli już, złe zarządzanie miało miejsce to w rządzie federalnym i właśnie tam trwa od dziesięcioleci – oceniał gubernator. Przypomniał, że stan Nowy Jork, który radził sobie wcześniej dobrze finansowo ma teraz, z powodu wirusa, 13 mld dolarów deficytu. 

- Jeśli zagłodzisz stany, jak możesz oczekiwać, że będą w stanie sfinansować cały plan ponownego otwarcia (kraju)? - zapytał Cuomo.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie 3 mln mieszkańców stanu Nowy Jork zakażonych koronawirusem? Zaskakujące badanie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 02:38
Badanie przeprowadzone na próbie 3 tysięcy osób wykazało, że blisko 13,9 procent mieszkańców stanu Nowy Jork ma przeciwciała koronawirusa. To ponad dziesięciokrotnie więcej od liczby stwierdzonych infekcji. Wyniki badań sugerują, że koronawirus może być mniej śmiertelny, ale znacznie bardziej rozpowszechniony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Nowego Jorku: miasto będzie silniejsze niż kiedykolwiek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 23:27
- Nowojorczycy, stojąc w obliczu pandemii koronorawirusa, znajdą drogę do zbudowanie jeszcze silniejszego miasta. Każdy będzie się liczył - przekonywał w niedzielę burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: część firm w stanie Nowy Jork może wznowić pracę od połowy maja

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 02:27
W stanie Nowy Jork spada liczba ofiar śmiertelnych zakażenia koronawirusem. Gubernator Andrew Cuomo zapowiedział, że od 15 maja otwarte mogą zostać niektóre firmy, uzależnił to jednak od dalszej poprawy sytuacji.
rozwiń zwiń