X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja się zbroi. Putin: będziemy wzmacniać każdy rodzaj wojsk

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 16:28
- Rosja będzie nadal rozwijać swoje siły zbrojne i bez względu na okoliczności zrealizuje plany wzmocnienia wszystkich rodzajów wojsk oraz wyposażenia ich w nowoczesną broń - zapowiedział prezydent Władimir Putin w przesłaniu do absolwentów szkół wojskowych.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Treść przesłania opublikował w niedzielę Kreml. Putin nawiązał w nim także do Dnia Zwycięstwa przypadającego 9 maja, gdy Rosja obchodzi rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Rosja korona kreml PAP-1200.jpg
Stanisław Żaryn: Rosja wykorzystuje historię, by usprawiedliwiać swój dzisiejszy imperializm

- Lekcja Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, cała historia kraju uczy nas, że nasza armia powinna być zawsze silna, zdolna do odpowiedzi na wszelkie wyzwania i zagrożenia, do zapewnienia suwerenności i interesów narodowych Rosji - oświadczył Putin.

- Z tego względu będziemy dalej rozwijać i doskonalić siły zbrojne - zapowiedział.

"W najbliższych latach rosyjska armia powinna zwiększyć intensywność wyszkolenia"

Podkreślił, że Rosja urzeczywistni "w każdych okolicznościach założone plany wzmocnienia wszystkich rodzajów wojsk", w tym - "wyposażenia ich w nowoczesną broń oraz sprzęt, włączając w to strategiczne systemy precyzyjne i hipersoniczne". Putin ocenił, że systemy te nie mają jeszcze odpowiedników na świecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Rosja zaciera w Twerze ślady demontażu katyńskiej tablicy

Rosyjski prezydent wyraził przekonanie, że w najbliższych latach rosyjska armia powinna zwiększyć intensywność wyszkolenia.

Zapewnił, że państwo uczyni wszystko, co potrzebne, by zapewnić absolwentom uczelni wojskowych należyte warunki życia i służby.

kad

Czytaj także

Dr Bryc: przemiany w Rosji sprawiają, że kraj pogłębia swój autorytarny charakter

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 18:47
- Prezydent Rosji wykorzystuje takie państwa jak Polska czy Czechy, aby demonstrować jak bardzo czynnie walczy ze wszystkimi, którzy deprecjonują znaczenie Rosji i wcześniej Związku Radzieckiego w kształtowanie pokoju, bezpieczeństwa, powojennego ładu - powiedziała na antenie dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń