Pandemia odcisnęła piętno na psychice Francuzów. Specjaliści mają pełne ręce pracy
We Francji psychiatrzy biją na alarm - w znaczący sposób zwiększyła się liczba osób przeżywających traumę spowodowaną epidemią koronawirusa i związaną z nią kwarantanną. Psychiatrzy domagają się od władz dodatkowych środków, które pozwolą na skuteczne leczenie tego zaburzenia.
2020-06-29, 09:36
Stany lękowe, depresje, zaburzenia snu, chroniczne przemęczenie - to klasyczne objawy dolegliwości jakie pojawiły się wśród osób zgłaszających się do specjalistów z prośbą o pomoc psychologiczną, a są to pacjenci, którzy są ofiarami traumy po epidemii i po związanej z nią kwarantannie, która narzucała odosobnienie i ograniczenie kontaktów społecznych. Chodzi także o organizację życia domowego i zawodowego, a zatem zajęcia z dziećmi i o zdalną pracę.
Powiązany Artykuł
Francja: naukowcy ostrzegają przed drugą falą koronawirusa. Nowe ogniska zakażeń w Normandii
Marion Leboyer, doktor psychiatrii ze szpitala uniwersyteckiego w Creteil, pod Paryżem podkreśla, że osoby zgłaszające te problemy nigdy wcześniej nie skarżyły się na tego typu dolegliwości psychologiczne i co więcej nigdy na nic nie chorowały. Takie objawy deklaruje też wielu pracowników szpitali i domów seniora, którzy w warunkach podwyższonego stresu nieśli pomoc chorym.
Posłuchaj
pkr
REKLAMA