more_horiz
Wiadomości

Wzrost zakażeń na COVID-19 w Hiszpanii. Będzie przymusowa izolacja w jednym z regionów

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 18:08
Władze wspólnoty autonomicznej Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii, ogłosiły w niedzielę przymusową izolację dla mieszkańców comarki (regionu) A Marina. Obostrzenia mają związek z szybko rosnącą tam liczbą zakażeń koronawirusem.
Pandemia w Hiszpanii
Pandemia w HiszpaniiFoto: PAP/EPA/Jesus Diges

Jak poinformował premier Galicji Alberto Nunez Feijoo, regionalne władze sanitarne zidentyfikowały już główne ognisko infekcji SARS-CoV-2, które w ciągu ostatniego tygodnia doprowadziło do ponad 100 zakażeń.

Nunez Feijoo wyjaśnił, że do licznych infekcji doszło w "dwóch lub trzech barach" w miejscowości Burela, w comarce A Marina (odpowiedniku polskiego powiatu). Dodał, że większość zakażeń ma tam przebieg bezobjawowy.

koronawirs_hiszpania_1200.jpg
W Hiszpanii i Portugalii zaniżana jest liczba ofiar pandemii? Media: narasta sceptycyzm

Zakaz wychodzenia z domu

Izolacja, polegająca na zakazie wychodzenia z domów z wyjątkiem udania się do pracy lub po zakupy, będzie obowiązywała w A Marinie przez pięć dni. W tym czasie mieszkańcy nie mogą też wyjeżdżać poza tę część Galicji, usytuowaną w prowincji Lugo.

Przymusowa izolacja w A Marinie, gdzie mieszka 70 tys. osób, przestanie obowiązywać w piątek, na dwa dni przed wyborami do parlamentu Galicji.

Czytaj także:

W sobotę po południu przymusową 15-dniową izolację wprowadzono już w comarce Segria, w katalońskiej prowincji Lerida. Powodem ogłoszenia restrykcji na obszarze zamieszkanym przez 210 tys. osób były liczne infekcje wśród pracowników przedsiębiorstw produkcji spożywczej i gospodarstw rolnych.

Przymusowa izolacja w Segrii oraz A Marinie to pierwsze przypadki przywrócenia restrykcje po odwołaniu 21 czerwca przez rząd Hiszpanii obowiązującego w całym kraju od połowy marca stanu zagrożenia epidemicznego.

pkr

Zobacz także

Zobacz także