X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Macron, klimat, Notre-Dame". Protest aktywistów Greenpeace pod katedrą

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 13:07
"Klimat, do działań" - transparent o takiej treści zawiesili aktywiści Greenpeace na dźwigu stojącym przy katedrze Notre-Dame w Paryżu. Cztery osoby wspięły się rano na wysokość około 80 metrów, by zawiesić transparent z podpisem "Greenpeace".
Na plakacie widnieje napis Macron, klimat, Notre-Dame
Na plakacie widnieje napis "Macron, klimat, Notre-Dame"Foto: East News/Geoffroy Van der Hasselt/AFP
morgan 1200 pap.jpg
Szefowa Greenpeace krytykuje Niemcy. Zarzuca im zbyt małe zaangażowanie w walkę o klimat

Jeden z aktywistów pokazał mediom również plakat skierowany do prezydenta Emmanuela Macrona, na którym widniał napis: "Macron, klimat, Notre-Dame". "Dzięki tej akcji Greenpeace zwraca się bezpośrednio do Emmanuela Macrona, aby potępił brak działania na rzecz klimatu" - napisała organizacja w komunikacie.

Czytaj także:

"Od początku swojego mandatu szef państwa wielokrotnie wspominał temat ekologii, ale nadal niechętnie prowadzi politykę, która autentycznie coś zmienia. Ostatnie przetasowania rządowe są kolejnym dowodem braku ambicji prezydenta w dziedzinie ochrony środowiska" - dodano.

1200_kopalnia_PAP.jpg
Niemieccy ekolodzy zablokowali kopalnie węgla. Żądają ich całkowitej likwidacji

- Greenpeace nie służy sprawie, która byłaby w innym przypadku słuszna - tak minister kultury Roselyne Bachelot skrytykowała w radiu France Inter akcję ekologów, podkreślając, że demonstracja na spalonej katedrze Notre-Dame mogła spowodować dalsze jej uszkodzenie, ponieważ "jakakolwiek ingerencja może mieć szkodliwe konsekwencje".

Dyrektor generalny Greenpeace France, Jean-François Julliard bronił ekologów, tłumacząc, że "nie dotknęli katedry", a zatem ich działanie nie wiązało się z "żadnym ryzykiem ani dla budynku, ani dla okolicznego terenu". Julliard skrytykował minister Bachelot za ostre słowa pod adresem aktywistów.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia chce więcej ekologii w rolnictwie. Janusz Wojciechowski: to dobry kierunek

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 13:00
Strategia bioróżnorodności oraz "Od pola do stołu", które mają wprowadzić proekologiczne zmiany w rolnictwie, to dobry kierunek - uważa unijny komisarz Janusz Wojciechowski. - KE będzie chciała zachęcać rolników do dobrowolnych zmian, zamiast ich do nich zmuszać - zaznaczył.
rozwiń zwiń