X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jesteśmy zabezpieczeni z każdej strony". Premier o środkach UE w kontekście samorządności

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:47
- Rada Europejska działa na zasadzie jednomyślności, więc Polska i Węgry będą musiały się wypowiedzieć ws. mechanizmu praworządności. Jesteśmy zabezpieczeni z każdej strony - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki, po powrocie ze szczytu UE w Brukseli.
Premier Polski Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban
Premier Polski Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor OrbanFoto: Twitter/KPRM

morawiecki_orban_1200.jpg
"Takiej kwoty nigdy wcześniej nie było". Premier o środkach UE wynegocjowanych dla Polski

Premier zapytany przez Polsat News o porozumienie ws. unijnego budżetu zapewnił, że Polska akceptuje odesłanie do zasad praworządności zaproponowanej w końcowej wersji konkluzji tego porozumienia. W jego ocenie w tych konkluzjach "nie ma uzależniania i bezpośrednio związku pomiędzy warunkowością (wypłaty środków unijnych - przyp. red. PAP) a praworządnością".

Jak dodał, na forum unijnym Polska wskazała, że nie dopuści "do takiego uzależniania", "bo wiemy dokładnie, jak toczą się procedury wobec Polski".

"Jesteśmy zabezpieczeni"

- W tym przypadku włożyliśmy tam zapis o konieczności odniesienia się do tego przez Radę Europejską. Rada Europejska działa na zasadzie jednomyślności, a więc i Polska, i Węgry, i cała Grupa Wyszehradzka, która nam sprzyja, będzie się musiała w tej kwestii wypowiedzieć. Jesteśmy więc zabezpieczeni z każdej strony - powiedział Mateusz Morawiecki.

Unijny szczyt ws. budżetu UE i funduszu odbudowy trwał od piątkowego poranka. We wtorek rano, po zakończeniu negocjacji, premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że w porozumieniu ws. unijnego budżetu i funduszu odbudowy nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy praworządnością a środkami budżetowymi.

pkur

Czytaj także

"Bezprecedensowy sukces Polski". Szymański o negocjacjach w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:22
- Mamy bezprecedensowy sukces, Polska jest nie tylko jednym z głównych beneficjantów budżetu wieloletniego UE, ale także należy do głównych wygranych funduszu odbudowy - powiedział po zakończeniu szczytu UE minister ds. europejskich Konrad Szymański.
rozwiń zwiń