more_horiz
Wiadomości

Rozejm trwał 20 minut. Ukraińskie wojsko ostrzelane w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 14:00
Po północy prorosyjscy bojownicy ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie. Nastąpiło to tuż po tym, jak weszło w życie porozumienie dotyczące całkowitego wstrzymania ognia na wschodzie Ukrainy. 
Wymiana ognia w Donbasie - zdjęcie ilustracyjne
Wymiana ognia w Donbasie - zdjęcie ilustracyjneFoto: Photo-Pol/ Shutterstock

O ataku poinformował na briefingu dowódca Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy Wołodymyr Krawczenko.

1200_Ukraina_PAP.jpg
Rosja wydała mieszkańcom Donbasu kilkaset tysięcy paszportów

- Niestety 20-45 minut po północy wróg wystrzelił w stronę jednostki 36. Odrębnej Brygady Piechoty Morskiej. Użyto broni strzeleckiej, granatników przeciwpancernych i karabinów maszynowych dużego kalibru. Nie ma ofiar w naszych szeregach - opisał sytuację Wołodymyr Krawczenko.

Czytaj także:

Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy dodał, że około godziny 9 rano w rejonie odpowiedzialności 79. Brygady odnotowano kolejny ostrzał. Jak powiedział, ukraińskie siły zbrojne nie odpowiedziały na ostrzał. Według Wołodymyra Krawczenki sytuacja na linii demarkacyjnej jest stabilna i pod kontrolą.

Od północy obowiązuje porozumienie dotyczące całkowitego wstrzymania ognia pomiędzy wojskami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy. Zawarli je ukraińscy i rosyjscy negocjatorzy oraz przedstawiciele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem