X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Łukaszenka morduje własny naród". Rosyjski opozycjonista wzywa rodaków do pomocy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 12:20
- Alaksandr Łukaszenka morduje własny naród - powiedział Polskiemu Radiu rosyjski opozycjonista Artiom Ważenkow. Działacz ruchu "Otwarta Rosja" był przetrzymywany w mińskim areszcie, gdzie go bito i znęcano się nad nim psychicznie. Rosjanin apeluje do swoich rodaków, aby wsparli protestujących Białorusinów i nie dopuścili do wysłania rosyjskich wojsk do sąsiedniego kraju. Na Białorusi trwają antyprezydenckie demonstracje, tłumione przez milicję i OMON.
Białoruska milicja i OMON zatrzymują protestujących studentów, 1 września.
Białoruska milicja i OMON zatrzymują protestujących studentów, 1 września.Foto: PAP/EPA/STRINGER

Rosyjscy komentatorzy niezależni ostrzegają, że przygotowywana przez Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenkę interwencja rosyjskich sił porządkowych może doprowadzić do wojny i aneksji Białorusi. Międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka alarmują, że brutalność białoruskiej milicji i służb więziennych zagraża zdrowiu i życiu Białorusinów.

Przekonał się o tym na własnej skórze rosyjski obserwator i działacz ruchu "Otwarta Rosja" Artiom Ważenkow, który kilka dni był przetrzymywany w białoruskim areszcie.


 Cichanouska 1200
"Łukaszenka nie wierzył, że Cichanouska będzie jego końcem"

- Tam dochodzi do przestępstw. Łukaszenka po prostu morduje swój naród. Ludzie są torturowani i zabijani. To, co się tam wyprawia, to katastrofa, aż brakuje mi słów i emocji, żeby to wyrazić - powiedział Polskiemu Radiu rosyjski opozycjonista. Artiom Ważenkow podkreślił, że on i jego współpracownicy chcą, aby jak najwięcej Rosjan przeciwstawiło się kremlowskim planom wysłania sił interwencyjnych na Białoruś.

Czytaj także:

- Przygotowujemy projekt, w którym chodzi o to, żeby rosyjskie społeczeństwo wsparło Białorusinów. Zrozumiałe jest, że Władimir Putin poprze autorytarnego Łukaszenkę. Jednak Białorusini powinni wiedzieć, że znaczna część Rosjan jest po ich stronie i że postaramy się nie dopuścić do prowokacji takich, jak wprowadzenie wojsk czy inny rodzaj ingerencji. Rosja w żadnym wypadku nie może być żandarmem dla Białorusi, bo to będzie katastrofa i przestaniemy być dla Białorusinów braterskim narodem - oświadczył Artiom Ważenkow.

Działacz opozycyjnego ruchu "Otwarta Rosja" ostrzegł przed kremlowską propagandą, która w jego ocenie ma przygotować rosyjskie społeczeństwo do zaakceptowania ewentualnego wysłania wojsk do sąsiedniego kraju. Ja zauważył, rosyjska interwencja będzie w rzeczywistości aneksją państwa białoruskiego.

pg

Czytaj także

Białoruś: zebranie kanoników ws. niewpuszczenia do kraju abpa Kondrusiewicza

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 03:00
Księża kanonicy mińskiej archidiecezji zbierają się wieczorem, aby modlić się o wpuszczenie do ojczyzny zwierzchnika białoruskich katolików, arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reżim Łukaszenki obecnie nie zagraża Polsce". Mariusz Błaszczak o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 07:31
Szef MON Mariusz Błaszczak, mówiąc o sytuacji na Białorusi, zaznaczył w wywiadzie dla "Super Expressu", że należy być gotowym na różne scenariusze. - Reżim Łukaszenki obecnie nie zagraża Polsce - powiedział.
rozwiń zwiń