more_horiz
Wiadomości

Skutki pandemii w Azji. Desperacja zmusza rodziny do sprzedaży swoich córek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 07:12
Z powodu pandemii COVID-19 na świecie, dziesiątki tysięcy dziewczynek zostało zmuszonych do małżeństwa. Rodziny, które przez obostrzenia żyją obecnie w nędzy, są zmuszone do sprzedaży swoich dzieci. Problem dotyczy głównie krajów azjatyckich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Xinhua / eyevine/EAST NEWS

Problem dziewczynek-żon jest dość powszechny w Azji. Dzięki działaniom rządów, zachodnich organizacji międzynarodowych i Kościoła katolickiego zjawisko zostało mocno zredukowane.

Niestety pandemia koronawirusa spowodowała masowe zwolnienia z pracy, co poskutkowało powrotem do tej "tradycji" w wielu krajach. - To desperacja zmusza rodziny do tak dramatycznego czynu – mówi Shipra Jha, przedstawicielka azjatyckiej organizacji pozarządowej "Femminile Girls Not Brides" w ONZ w Azji. Dodaje, że "to, co udało się do tej pory wywalczyć, runęło w gruzach kryzysu spowodowanego przez sytuację pandemiczną".

mnisi-1 1200.jpg
Prześladowania i wykluczenie chrześcijan w krajach buddyjskich. Niszczone są całe wioski

Szokujące dane ONZ i UNICEF-u

Według ONZ, około 12 milionów dziewczynek na całym świecie wychodzi za mąż każdego roku, zanim skończą 18 lat. UNICEF-u zwraca uwagę, że jednym z krajów na świecie z najwyższym wskaźnikiem wczesnych małżeństw jest Indonezja.  

To właśnie dlatego rząd Dżakarty podniósł minimalny wiek z 16 do 19 lat dla obu płci, próbując powstrzymać ten problem. W rzeczywistości lokalne sądy religijne łamią tę normę, wydając pozwolenia na małżeństwa nieletnich. Według dżakartańskiego Ministerstwa Rozwoju Kobiet i Ochrony Dzieci od stycznia do czerwca 2020 islamski władze zgodziły się na ponad 33 tys. takich małżeństw. Dla porównania w ubiegłym roku liczba ta wyniosła 22 tys.

vaticannews.va/koz

Zobacz także

Zobacz także