more_horiz
Wiadomości

"Udało się przetrwać". Julia Tymoszenko wyleczona z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 17:34
Była premier Ukrainy i liderka opozycyjnej partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko, która zachorowała na COVID-19, została wyleczona i czuje się dobrze - poinformowała w piątek jej rzecznik Maryna Soroka. Dodała, że Tymoszenko leczy teraz pozostałości zapalenia płuc.
Była premier Ukrainy i liderka opozycyjnej partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko
Była premier Ukrainy i liderka opozycyjnej partii Batkiwszczyna Julia TymoszenkoFoto: Ukrinform/East News

Posłuchaj

00:37 buszko12.mp3 Była premier i liderka partii "Batkiwszczyna" zmagała się z chorobą od ponad dwóch tygodni. Jej stan określano jako ciężki. O szczegółach z Kijowa Paweł Buszko (IAR) 

W środę sama Tymoszenko powiedziała, że kryzys ma za sobą.

laboratorium covid 1200.jpg
Polscy naukowcy coraz bliżej leku na COVID-19. Już w październiku poznamy wyniki prac

"Prawie dwa tygodnie walki z ciężką chorobą zmieniają poczucie rzeczywistości. Ale o tym porozmawiamy trochę później... A dzisiaj, w końcu, kryzysowy stan udało się przetrwać, i choć do wyzdrowienia jeszcze daleko, teraz jest już możliwy powrót krok po kroku do normalnego życia" - napisała Tymoszenko na Facebooku.

Czytaj także:

23 sierpnia Soroka przekazała, że premier z lat 2005 i 2007-2010 zachorowała na COVID-19, a jej stan oceniany jest jako ciężki. Później informowała, że stan Tymoszenko "pozostaje ciężki" i jest ona poddawana intensywnej terapii.

Ukraińskie media podały, że koronawirusem zakazili się też członkowie rodziny Tymoszenko - córka i zięć.

Rosja COVID pap 1200.jpg
Rosjanie sceptyczni wobec szczepionki na COVID-19

26 sierpnia deputowany z Batkiwszczyny Wadym Iwczenko oznajmił, że stan Tymoszenko jest krytyczny i ma ona wysoką temperaturę, jednak nie jest podłączona do respiratora.

paw/

Zobacz także

Zobacz także