X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Neutralność klimatyczna UE. KE proponuje zwiększenie redukcji emisji CO2

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:12
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaproponowała podwyższenie celu redukcji emisji dwutlenku węgla z 40 do co najmniej 55 procent do 2030 roku. Ursula von der Leyen powiedziała o tym w Parlamencie Europejskim, wygłaszając przemówienie o stanie Unii. 
Ursula von der Leyen przemawia w Parlamencie Europejskim
Ursula von der Leyen przemawia w Parlamencie Europejskim Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Szefowa KE powołała się na analizy przeprowadzone przez ekspertów, z których wynika, że bez zwiększenia celu pośredniego nie będzie możliwe osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Jacek Sasin 1200.jpg
Produkcja energii z węgla kosztowna i niekonkurencyjna. Sasin: to wymusza pewne działania

- Musimy iść szybciej. Dogłębnie sprawdziliśmy sytuację w każdym sektorze, by sprawdzić, jak szybko możemy redukować emisje i jak to zrobić w sposób odpowiedzialny. Przeprowadziliśmy szerokie konsultacje i szeroką ocenę wpływu. Zwiększenie celu redukcyjnego dla jednych to za dużo, dla innych niewystarczające, ale nasze oceny pokazują, że nasza gospodarka i przemysł sobie z tym poradzą - powiedziała Ursula von der Leyen.

Posłuchaj
00:27 przewodnicząca KE.mp3 Szefowa KE proponuje zwiększenie redukcji emisji CO2 z 40 do co najmniej 55 proc. (IAR)

 

Czytaj także:

Krytycy bardziej ambitnego podejścia Unii mówią z kolei, że wyższa redukcja emisji CO2 będzie ze szkodą dla europejskiej gospodarki. Na propozycję Komisji dotyczącą zwiększenia celu redukcyjnego muszą się zgodzić kraje członkowskie i Parlament Europejski.

  mr

  Czytaj także

  Eksperci PIE: neutralność klimatyczna Polski najszybciej w 2056 roku

  Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 12:41
  W optymistycznym wariancie Polska mogłaby dojść do neutralności klimatycznej w 2056 roku, a w scenariuszu negatywnym dopiero w 2067 - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) "Czas na dekarbonizację".
  rozwiń zwiń