X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Legutko: UE jest dziś w gorszej kondycji niż 10 lat temu, a KE mówi o świetlanej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:26
- Unia Europejska jest dziś w gorszej kondycji niż 10 lat temu. W ciągu tych lat ze strony każdego przewodniczącego Komisji słyszeliśmy, że czeka nas świetlana przyszłość. Coraz mniej osób traktuje to przesłanie poważnie - powiedział prof. Ryszard Legutko (PiS), przemawiając w PE w imieniu frakcji EKR.
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: facebook.com/profLegutko

Szefowa KE Ursula Von der Leyen przedstawiała w środę w PE orędzie o stanie Unii Europejskiej. 

- Zaskakuje mnie to, że w ciągu ostatnich 10 lat ze strony każdego przewodniczącego Komisji słyszeliśmy, że czeka nas świetlana przyszłość i że wielkie dni chwały są już za rogiem, o ile tylko Komisja Europejska i instytucje europejskie otrzymają więcej kompetencji. Musi mieć pani świadomość, że coraz mniej osób traktuje to przesłanie poważnie - powiedział prof. Legutko, zwracając się do Von der Leyen na sali plenarnej.

Ursula von der Leyen 1200.jpg
"Haniebna odpowiedź władz w Mińsku". Szefowa KE potępia sytuację na Białorusi i krytykuje Rosję

Jak dodał, szefowa KE w kwestii klimatu proponuje "wielki skok", w sytuacji, gdy przyszłość jest bardziej niepewna, niż kiedykolwiek wcześniej. Wskazał, że Europejski Zielony Ład będzie bardzo kosztowną ekstrawagancją UE.

Kwestia praworządności

Odniósł się też do kwestii praworządności. - Poprzednie pomysły były już całkowicie niezgodne z traktatami i miały na celu przede wszystkim prześladować rządy, które nie znajdują się w mainstreamie. To nie dotyczy w ogóle tego, co one robią, ale kim są - powiedział.

Wskazał, jeśli chodzi o kwestie praworządności w PE funkcjonuje "brutalny dyktat większości". - Proszę nie otwierać drzwi dla kolejnych instrumentów forsowanych przez większość, tak jak pani to obiecała. (...) Instytucje europejskie chciałaby wyłączyć demokratycznie ustanowione instytucje poszczególnych krajów - powiedział.

Pułapka federalistów i zielonych

Dodał, że jeśli KE będzie nadal trzymać obecny kurs, to Europa będzie w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ znajdzie się w pułapce federalistów i zielonych.

- Juncker będzie na zawsze zapamiętany jako przewodniczący, który utracił Wielką Brytanię, a pani musi zadbać o to, aby nie była tą przewodniczącą, która utraciła Europejczyków. (...) Proszę ochronić UE przed ideologią i proszę przywrócić w niej spojrzenie na rzeczywistość - wskazał.

Czytaj także:

mr

Czytaj także

Neutralność klimatyczna UE. KE proponuje zwiększenie redukcji emisji CO2

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:12
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaproponowała podwyższenie celu redukcji emisji dwutlenku węgla z 40 do co najmniej 55 procent do 2030 roku. Ursula von der Leyen powiedziała o tym w Parlamencie Europejskim, wygłaszając przemówienie o stanie Unii. 
rozwiń zwiń