Polska Akcja Humanitarna wesprze potrzebujących w Libanie. To szansa na lepszą przyszłość

Polska Akcja Humanitarna otwiera ośrodek szkoleniowy na przedmieściach Bejrutu. Organizacja chce w ten sposób pomóc mieszkańcom stolicy Libanu. Od kilkunastu miesięcy przez kraj przetacza się ogromny kryzys finansowy, a sytuację dodatkowo pogarszają pandemia koronawirusa oraz zniszczenia po gigantycznej eksplozji w porcie w Bejrucie w sierpniu.

2020-10-03, 05:35

Polska Akcja Humanitarna wesprze potrzebujących w Libanie. To szansa na lepszą przyszłość
W Libanie systematycznie rośnie bezrobocie, a ponad połowa mieszkańców żyje na skraju ubóstwa. Foto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH

Powiązany Artykuł

bejrut 1200 pap.jpg
Ty też możesz pomóc ofiarom wybuchu w Bejrucie. PAH rozpoczęła zbiórkę pieniędzy

Tworzony przez Polską Akcję Humanitarną ośrodek powstanie na południowych przedmieściach Bejrutu. PAH będzie tam prowadzić szkolenia z robotyki, druku 3D, programowania czy prowadzenia własnego biznesu. Ma to pomóc podnieść umiejętności zawodowe zarówno Libańczyków, jak i syryjskich i palestyńskich uchodźców z pobliskiego obozu.

Czytaj także:

Posłuchaj

Liban - PAH otwiera ośrodek szkoleniowy - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 0:41
+
Dodaj do playlisty

- Te innowacyjne szkolenia dadzą szansę kursantom na znalezienie dobrego i stabilnego zatrudnienia. Część osób otrzyma też granty finansowe na założenie własnej działalności, dzięki czemu staną się bardziej samodzielni w przyszłości - mówi rzecznik PAH Rafał Grzelewski.

Powiązany Artykuł

Liban wybuch zniszczenia pap 1200.jpg
Liban: po wybuchu uderzył koronawirus. Pomoc niosą także Polacy

W Libanie systematycznie rośnie bezrobocie, a ponad połowa mieszkańców żyje na skraju ubóstwa. Coraz więcej osób pozbawionych jest możliwości edukacji powyżej szkoły podstawowej.

REKLAMA

PAH ocenia, że w ośrodku w Bejrucie na szkolenia będzie chodzić ok. 600 osób. Na miejscu prowadzone mają być też zajęcia psychologiczne. Zarówno Libańczycy, jak i uchodźcy coraz częściej bowiem cierpią na różnego rodzaju traumy.

Pieniądze na utworzenie placówki pochodzą z funduszy polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

pb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej