X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walki o Górski Karabach. Armenia i Azerbejdżan chcą negocjować zawieszenie broni

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 17:56
Armenia i Azerbejdżan chcą negocjować warunki zawieszenia broni. Władze w Erywaniu i Baku stawiają swoje warunki. Od tygodnia w separatystycznej enklawie na Kaukazie Południowym trwają intensywne walki, w których giną żołnierze i cywile.
Artyleria ormiańska
Artyleria ormiańska Foto: Ministry of Defence of the Republic of Armenia/twitter

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew opowiedział się za wielostronnym uregulowaniem karabachskiego konfliktu. Zapowiedział, że jest gotów do rozmów jeśli Armenia wycofa swoje wojska z Górskiego Karabachu i przestanie ten region traktować jak swoje terytorium.

Armenia Azerbejdzan  konflikt 1200.jpg
Górski Karabach. Źródła konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem

Posłuchaj
00:35 karabach.mp3 Górski Karabach - Armenia i Azerbejdżan chcą negocjować. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)

 

W podobnym tonie wypowiedział się premier Armenii Nikoł Paszynian. Według niego, podstawowym warunkiem rozpoczęcia negocjacji jest ogłoszenie zawieszenia broni.

Do zaprzestania walk i rozpoczęcia rozmów wezwały zwaśnione strony państwa Grupy Mińskiej, w tym Rosja, Francja i Stany Zjednoczone. Wsparcie dla prowadzącego działania zbrojne Azerbejdżanu zapowiedziała Turcja.

PAP PAP

kb

Czytaj także

Walki w Górskim Karabachu. Rosja nazywa sprawę wrażliwą, Turcja oferuje każde wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 17:15
W niedzielę 27 września prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zagwarantował, że odzyska kontrolę nad regionem Górskiego Karabachu. Tego samego dnia o poranku rozpoczęły się walki wzdłuż linii kontaktowej oddzielającej Azerbejdżan od zarządzanej przez Ormian enklawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert OSW: eskalacja w Górskim Karabachu najpoważniejsza od czasu krwawej wojny. Zakładnikiem konfliktu jest Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 17:00
- W ostatnich tygodniach w regionie Górskiego Karabachu dochodziło do 20-30 incydentów dziennie z obu stron i regularnie ginęli ludzie. Obecna eskalacja jest jednak bez precedensu – może oznaczać początek nowej dużej wojny, co grozi destabilizacją regionu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Ekspert dodaje, że zakładnikiem tego konfliktu jest m.in. Gruzja, gdzie mieszkają mniejszości azerbejdżańska i ormiańska.
rozwiń zwiń