more_horiz
Wiadomości

"Powinna być własnością wszystkich". Papież Franciszek o szczepionce przeciw koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 15:34
Papież Franciszek powiedział, że szczepionka na koronawirusa powinna być własnością ludzkości, a nie kraju czy laboratorium, w którym zostanie wynaleziona. Portal "Vatican News" zamieścił omówienie wywiadu, którego Franciszek udzielił hiszpańskiej edycji tygodnika "Il Mio Papa" - "Mój Papież".
Papież Franciszek w drodze na audiencję generalną
Papież Franciszek w drodze na audiencję generalnąFoto: PAP / EPA / ETTORE FERRARI

Papież powiedział, że szczepionka powinna być własnością wszystkich, ponieważ zdrowie narodów jest naszym dobrem wspólnym. Zauważył, że pandemia pokazała jak bardzo przywykliśmy do kultury odrzucenia, której ofiarami padają ludzie starsi, ubodzy i dzieci - narodzone i nienarodzone.

szczepionka shutterstock 1200.jpg
Szczepionka na koronawirusa jeszcze w tym roku? Szef WHO: jest nadzieja

Podkreślił, że każde życie ma wartość i zasługuje na ochronę i szacunek. Stwierdził, że należy zmienić obecny system ekonomiczny, ponieważ u jego podstaw legła niesprawiedliwość. Papież podkreślił, że musimy zrezygnować z egoizmu i zacząć myśleć o dziedzictwie, jakie zostawimy przyszłym pokoleniom.

Czytaj także:

Zwrócił uwagę na konieczność ochrony stworzenia. Franciszek wyraził nadzieję, że ludzkość będzie w stanie stawić czoło tym wyzwaniom.

itom, kb

Zobacz także

Zobacz także