X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacht "I Love Poland" rusza do boju. Wystartuje w regatach Rolex Middle Sea Race

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 12:20
Promujący Polskę jacht "I Love Poland" wystartuje w sobotę z Malty w liczących 600 mil morskich regatach żeglarskich wokół Sycylii. W załodze znaleźli się m.in. absolwenci zapoczątkowanych przez PFN szkoleń młodych żeglarzy.
Jacht I Love Poland ma 21,5 m długości , maszt 34 m wysokości. Jest częścią projektu Polskiej Fundacji Narodowej, której celem jest promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
Jacht "I Love Poland" ma 21,5 m długości , maszt 34 m wysokości. Jest częścią projektu Polskiej Fundacji Narodowej, której celem jest promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicąFoto: materiały prasowe/Polska Fundacja Narodowa

56 jachtów w tym I LOVE POLAND, jako jeden z trzech w klasie Volvo Open 70 będą konkurować o wieniec laurowy. Część załogi to absolwenci szkoleń młodych żeglarzy, zapoczątkowanych przez Polską Fundację Narodową. W grudniu 2019 r. ruszyła I edycja rekrutacji do projektu szkoleniowego „I LOVE POLAND”. Nadesłanych zostało ponad 430 zgłoszeń, z czego 106 młodych żeglarzy ma ukończony Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa STCW. Kapituła dokonała wyboru finalistów, którzy wzięli udział w bezpłatnym zgrupowaniu szkoleniowym.

Czytaj więcej
I LOVE POLAND - ŁÓDŹ 1200.JPG
Jacht "I Love Poland" startuje z Malty na regaty wokół Sycylii

Dr Marcin Zarzecki, prezes Zarządu PFN przypomniał, że "celem podstawowym programu »I Love Poland« jest promocja Polski poprzez partycypację i sukcesy odnoszone w prestiżowych zawodach regatowych, ale także szkolenie młodych polskich żeglarzy, pasjonatów, którzy jako uczestnicy zawodów regatowych pełnią rolę ambasadorów Polski". - Jacht ILP obrandowany w polskich barwach narodowych i z polską załogą zwyciężał już w tym roku w Caribbean 600 oraz St. Maarten Heineken Regatta.  To nie tylko arcyciekawa i efektywna promocja naszego kraju, ale wspaniała przygoda - opowieść o Polsce - wskazał prezes PFN.

Kapitan "I Love Poland podkreślił zaś, że  bardzo cieszy się z kolejnego w tym roku startu, bo wiele regat zostało odwołanych". - W ostatnich miesiącach poza przeprowadzeniem niezbędnych prac serwisowych jachtu na lądzie, zrealizowaliśmy treningi na wodzie. Dla nas jest to kolejny etap realizacji założeń programu szkoleniowego, a najlepszym sprawdzianem właśnie będzie start w regatach Rolex Middle Sea Race - powiedział Grzegorz Baranowski.

Posłuchaj
00:21 10688123_1 (1).mp3 Jacht "I Love Poland" rozpoczyna konkurencję w regatach na Malcie (IAR)

Tegoroczna edycja Rolex Middle Sea Race odbędzie się w reżimie sanitarnym (m.in. odprawy sterników prowadzone online), przy ograniczonym do minimum wstępie do budynków i przestrzeni dla załóg.

Malowniczy szlak

Start i meta regat to Malta. Żeby opłynąć Sycylię uczestnicy muszą przejść Cieśninę Messyńską, która stanowi duże wyzwanie dla załóg, nawigatorów i jachtów. Potem łodzie opłyną wyspę Stromboli na północ od Sycylii i Favignanę na zachodzie. Wracać do stolicy Malty Valetty nie mogą jednak prostą drogą - żeglarze muszą jeszcze opłynąć małe wysepki - Pantellerię i Lampedusę oraz przejść cieśniną między Maltą a Comino.

Rekord trasy wynosi 1 dzień 23 godz. 55 min i 3 s. i został ustanowiony w 2007 r. przez jacht Rambler Amerykanina Georga Davida.

Ekipa "I Love Poland" jeszcze przed pandemią zajęła podczas regat Caribbean 600 (luty 2020) drugie miejsce w swojej klasie i pierwsze w swojej klasie w St. Maarten Heineken Regatta (marzec 2020). Start wokół Sycylii w "Rolex Middle Sea Race" jest dla załogi pierwszym po lockdownie.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacht "I Love Poland" wygrał regaty St. Maarten Heineken Regatta

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 12:12
Jacht "I Love Poland" wygrał czterodniowe regaty odbywające się na karaibskiej wyspie St. Maarten. W zawodach St. Maarten Heineken Regatta wzięło udział 149 jachtów, na których ścigali się żeglarze z 35 krajów. Płynący pod polską banderą jacht "I Love Poland", dowodzony przez kapitana Grzegorza Baranowskiego, okazał się najlepszy w swojej klasie. To drugie z rzędu zwycięstwo polskiej załogi w tych regatach.
rozwiń zwiń