Kształt przyszłych relacji na linii Bruksela-Waszyngton. Specjalna narada z udziałem ministrów UE
Dziś unijni ministrowie odpowiedzialni za handel, a w środę europosłowie, mają rozmawiać o relacjach z USA w kontekście wyborów prezydenckich. Relacje Brukseli z Waszyngtonem, m.in. w sprawach handlowych, były napięte za czasów Donalda Trumpa, który prowadził bardziej asertywną politykę handlową wobec Europy w porównaniu z poprzednikami.
2020-11-09, 09:45
Powiązany Artykuł
Prof. Legutko: Ameryka Bidena będzie przypominała lewicowo-liberalną UE
W sobotę przedstawiciele unijnych instytucji oraz Parlamentu Europejskiego pogratulowali Joe Bidenowi po ogłoszeniu przez amerykańskie media, że jest on zwycięzcą w wyborach. Oświadczenia opublikowali przewodniczący - Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej oraz europarlamentu i szefowie większości grup politycznych.
- Joe Biden szykuje się do przejęcia władzy w USA, Donald Trump kwestionuje jego zwycięstwo
- Unia coraz bliższa nałożenia karnych ceł na USA, wartych 4 mld dolarów
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
"Reakcja na kryzys ochrony zdrowia i gospodarki". Biden wyznacza priorytety prezydentury
Dzisiejsza narada ministerialna będzie pierwszą okazją do dyskusji w gronie 27 krajów na temat przyszłych relacji Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po wyborach prezydenckich.
Relacje Brukseli z Waszyngtonem, między innymi w sprawach handlowych, były napięte za czasów Donalda Trumpa, który prowadził bardziej asertywną politykę handlową wobec Europy w porównaniu z poprzednikami. Oskarżał część polityków Unii o nieuczciwe praktyki handlowe.
REKLAMA
Parlament Europejski omówi relacje unijno-amerykańskie w środę po południu. Ta debata rozpocznie dwudniową sesję plenarną, a przewidziano na nią pół godziny. Oświadczenie ma wygłosić szef unijnej dyplomacji, później głos zabiorą przewodniczący grup politycznych.
pb
REKLAMA