more_horiz
Wiadomości

Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek: nie marnujmy życia myśląc tylko o sobie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 12:04
Papież powiedział, że puste jest życie tego, kto jedynie gromadzi i ugania się za swoimi potrzebami, nie patrząc na innych ludzi. Franciszek z okazji obchodzonego w Kościele Światowego Dnia Ubogich odprawił mszę w bazylice watykańskiej.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/REMO CASILLI / POOL

W mszy udział wzięli rzymscy ubodzy i bezdomni. Papież w homilii powiedział, że nasze bogactwo nie zależy od tego, ile rzeczy mamy, ale od tego, kim jesteśmy, od dobra, które jest w nas. Dodał, że zbyt często widzimy jedynie to, czego nam brakuje.

1200_papież_PAP.jpg
"Nadzieja nadaje sens życiu, to kotwica, którą mamy". Przesłanie papieża w Zaduszki
Posłuchaj
00:48 Franciszek Kowalczuk IAR.mp3 Papież Franciszek odprawił mszę z okazji Światowego Dnia Ubogich. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Papież wspomina zamordowanego księdza

- Dziś, w tych czasach niepewności i kruchości nie marnujmy życia, myśląc tylko o sobie. Nie łudźmy się, mówiąc "pokój i bezpieczeństwo" - mówił Franciszek.

Wyjaśnił, że Bóg zachęca nas, abyśmy się hojnie angażowali w pomoc innym, przezwyciężając bierność i obojętność. Na zakończenie papież przypomniał postać ks. Roberto Malgesiniego, który oddał życie, pomagając potrzebującym. We wrześniu został zamordowany w Como przez jednego ze swoich podopiecznych, niezrównoważonego migranta.

Zobacz także:

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem