X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Górski Karabach: Azerbejdżan dał Armenii dodatkowy czas na usunięcie wojsk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 19:29
Azerbejdżan przedłużył do 25 listopada terminy wycofania ormiańskich wojsk z rejonu kelbadżarskiego w Górskim Karabachu. Pierwotnie, na mocy podpisanego tydzień temu porozumienia, żołnierze Armenii i karabachscy rebelianci mieli opuścić ten rejon najpóźniej dziś do północy.
Żołnierze Armenii żegnają poległych w walkach w Górskim Karabachu towarzyszy broni
Żołnierze Armenii żegnają poległych w walkach w Górskim Karabachu towarzyszy broniFoto: EPA/LUSI SARGSYAN / PHOTOLURE

Na podstawie tego samego dokumentu, proces wycofywania wojsk Armenii z terenów zajmowanych przez Azerbejdżan monitoruje Rosja.

armenia 1200.jpg
Palą swoje domy i uciekają. W rejonie Południowego Kaukazu trwa exodus Ormian

Jak podają niezależni obserwatorzy, w rejonie konfliktu rozlokowała się już znaczna część rosyjskich sił rozjemczych, a kolejne samoloty wiozące żołnierzy i sprzęt wylądowały w Armenii.

Posłuchaj
00:45 górskik.mp3 Azerbejdżan dał Armenii dodatkowych 10 dni na ewakuację wojsk. Korespondencja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Porozumienie ormiańsko-azerskie, któremu patronuje Moskwa przewiduje, że w Górskim Karabachu będzie stacjonować docelowo 1960 rosyjskich żołnierzy, którzy będą dysponować 470 jednostkami ciężkiego sprzętu wojskowego.

Czytaj także:

Wcześniej obserwatorzy pracujący w Górskim Karabachu poinformowali, że z terenów zajmowanych przez Azerbejdżan wyjeżdża ludność ormiańska. Uchodźcy niszczą swoje gospodarstwa i podpalają domy, aby nie dostały się w ręce wrogów. Do tej pory, uciekło z Górskiego Karabachu około 90 tysięcy osób. Według różnych szacunków, w tej separatystycznej enklawie mieszkało 150 tysięcy osób.

fc

Czytaj także

Konflikt o Górski Karabach. Prezydent Azerbejdżanu: Turcja weźmie udział w procesie pokojowym

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 02:34
- Odpowiedzialność za utrzymanie pokoju w regionie konfliktu o Górski Karabach weźmie na siebie także Turcja - oświadczył we wtorek nad ranem prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew. Podkreślił, że cieszy go "kapitulacja Armenii w konflikcie o Górski Karabach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Armenia: służba bezpieczeństwa twierdzi, że udaremniła zamach na premiera

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 22:31
O udaremnieniu zamachu na premiera Nikola Paszyniana poinformowała w sobotę Służba Bezpieczeństwa Narodowego (SNB) Armenii. 
rozwiń zwiń