X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Georgii znaleziono blisko 2,6 tys. niepoliczonych głosów. Większość oddano na Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:35
Przy ponownym przeliczaniu głosów w Georgii znaleziono blisko 2,6 tys. nieuwzględnionych wcześniej kart wyborczych. To największa nieprawidłowość wyborcza, jaką do tej pory wykryto. Skorzysta na tym prezydent USA Donald Trump, ale stan najpewniej utrzyma Demokrata Joe Biden.
Zwolennicy Donalda Trumpa uważają, że doszło do sfałszowania wyborów prezydenckich i domagają się ponownego przeliczenia głosów
Zwolennicy Donalda Trumpa uważają, że doszło do sfałszowania wyborów prezydenckich i domagają się ponownego przeliczenia głosówFoto: PAP/EPA/DAVID ODISHO

Głosy dotyczą hrabstwa Floyd w pobliżu Atlanty. Lokalne władze informują, że błąd spowodowany był nieprzesłaniem danych z urządzenia skanującego karty. Z blisko 2,6 tys. kart ok. 1,6 tys. to głosy oddane na Trumpa, a ok. 800 na Demokratę Joe Bidena.

shutterstock donald trump free 1200.jpg
"Będzie pisał wspomnienia i organizował wykłady". Irena Lasota o przyszłości Donalda Trumpa

"Kwestia osoby, która źle wykonuje swoją pracę"

Gabriel Sterling, dyrektor wyborczy w Georgii, nazwał nieprawidłowość "niesamowitą pomyłką". - To nie jest kwestia sprzętu. To kwestia osoby, która nie wykonuje swojej pracy prawidłowo - podkreślił w poniedziałek czasu miejscowego. Wezwał do zmian na "szczycie kadry kierowniczej".

Luke Martin, który przewodniczy Partii Republikańskiej w hrabstwie Floyd, ocenił, że niedopatrzenie jest "bardzo niepokojące", ale dodał, że "nie wydaje się to powszechnym problemem". Wyraził zadowolenie z faktu, że "ponowne przeliczanie to ujawniło".

Zobacz także:

Największa dotąd nieprawidłowość

To największa dotychczas wykryta nieprawidłowość przy ponownym przeliczaniu głosów w Georgii. W innych hrabstwach stanu rezultaty są niemal identyczne jak przy pierwszym zliczaniu.

Ponowne przeliczanie głosów rozpoczęło się w Georgii w piątek i ma zakończyć się do środy. Przy pierwszym przewagę ponad 14 tys. głosów miał Biden. Wygrana 78-letniego byłego wiceprezydenta USA - której potwierdzenie spodziewane jest po ponownym przeliczeniu głosów - to największa niespodzianka tych wyborów. W Georgii Demokrata w wyborach prezydenckich nie triumfował od 1992 roku.

jmo

Czytaj także

Dr Krzysztof Winkler: na wiosnę ostrzegano przed wątpliwościami w głosowaniu korespondencyjnym w USA

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 21:26
- Jeśli chodzi o te fałszerstwa, to na wiosnę tego roku pojawiały się opracowania przygotowane przez Heritage Foundation, (...) w których wskazywano właśnie na możliwość wystąpienia takich wątpliwości w głosowaniu korespondencyjnym. I ostrzegano przed tym scenariuszem - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca Trumpa: po ustaleniu zwycięzcy wyborów dojdzie do sprawnego przekazania władzy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 22:05
Doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O'Brien ocenił, że wszystko wskazuje na zwycięstwo wyborcze Joe Bidena. Zapowiedział, że po ustaleniu zwycięzcy wyborów prezydenckich w USA dojdzie do sprawnego przekazania władzy.
rozwiń zwiń