X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Orban: Węgry zawetowały pakiet budżetowy UE korzystając z prawa zagwarantowanego w traktatach

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 09:07
- Węgry zawetowały pakiet budżetowy UE zgodnie ze swoim stanowiskiem wyrażonym na lipcowym szczycie Unii Europejskiej - poinformował w środę w oświadczeniu premier Węgier Viktor Orban.
Premier Węgier Viktor Orban
Premier Węgier Viktor OrbanFoto: PAP/EPA/JOHANNA GERON / POOL

- Rząd węgierski zgodnie ze swoim stanowiskiem zasygnalizowanym na szczycie unijnym w lipcu 2020 r. zawetował pakiet budżetowy, korzystając z prawa zagwarantowanego w unijnych traktatach - oznajmił Orban.

Premier Węgier oświadczy, że "połączenie kwestii finansowych i gospodarczych ze sporami politycznymi byłoby poważnym błędem podważającym jedność Europy", a wprowadzenie jakiegokolwiek nowego mechanizmu karania państw członkowskich jest możliwe tylko drogą jednogłośnej zmiany porozumień.

Viktor Orban PAP 1200.jpg
Weto za powiązanie praworządności z funduszami unijnymi. Jasna deklaracja Węgier

Czytaj także:

- Dziś w Brukseli za państwo prawa jest uważany tylko taki kraj, który wpuszcza do siebie migrantów. Ten, kto chroni swoje granice i broni kraju przed migracją, nie jest uznawany za państwo prawa. Po przyjęciu obecnej propozycji nie byłoby już przeszkód, by pieniądze należące się państwom członkowskim powiązać z popieraniem imigracji i szantażować kraje przeciwne migracji narzędziami budżetowymi - zaznaczył Orban.

"Jesteśmy zwolennikami europejskiej solidarności"

Podkreślił, że podczas negocjacji Węgry kierował się zasadami lojalnej współpracy, przewidywalności i przejrzystości, do końca wykazując gotowość kompromisu, choć nie uważały wspólnego kredytu za odpowiednie rozwiązanie kryzysu.

"Kompromis z lipca 2020 r. przyjęliśmy tylko dlatego, że jesteśmy zwolennikami europejskiej solidarności i opowiadamy się za tym, by państwa potrzebujące pomocy pieniężnej mógłby jak najszybciej uzyskać dostęp do funduszy" - napisał.

Prezydent Andrzej Duda Litwa 1200 PAP.jpg
"Nie zgadzamy się na dyktat". Prezydent o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

Czytaj także:

Orban zaznaczył, że Węgry są gorącym zwolennikiem praworządności i to obecni liderzy partii rządzącej wywalczyli państwo prawa w konfrontacji z komunistyczną dyktaturą. Jednakże w ostatnich latach powoływanie się na państwo prawa podczas sporów o migrację stało się nie narzędziem prawnym, tylko politycznym i ideologicznym.

- Wobec braku obiektywnych kryteriów i możliwości odwołania się nie można na tym opierać procedury karzącej państwo członkowskie - zaznaczył.

pkr

Czytaj także

Polska i Węgry zawetowały budżet UE. Włoskie media: to więcej niż uzasadnione

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:59
Włoskie prawicowe media uważają, że Polska i Węgry miały bardzo poważne powody, by nie godzić się na przyjęcie unijnego budżetu. Natomiast dziennik "Corriere della Sera" przewiduje, że Węgry niebawem ugną się przed szantażem Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o budżet UE. Waszczykowski: musimy pokazać twardą politykę, kompromis jest możliwy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 15:35
W opinii Witolda Waszczykowskiego "jest szeroka gama możliwości kompromisowych" ws. budżetu UE. - Trzeba pokazać twardą politykę, pokazywać liczby na papierze, obopólnie korzystny bilans handlowy i domagać się obopólnie korzystnych rozwiązań - powiedział europoseł PiS i b. szef MSZ na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzebny jest lepszy kompromis". Szymański o pakiecie budżetowym UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 18:11
- Potrzebujemy lepszego kompromisu w sprawie pakietu budżetowego - tak mówił minister do spraw europejskich Konrad Szymański podczas unijnej wideonarady. Powtórzył zastrzeżenia Polski do będącego elementem pakietu mechanizmu uzależniającego wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych.
rozwiń zwiń