X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pakiet budżetowy UE. Większość unijna zaapelowała do Polski i Węgier o rezygnację ze sprzeciwu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 21:42
Większość unijnych krajów zaapelowała do Polski i Węgier o rezygnację ze sprzeciwu w sprawie pakietu budżetowego. Warszawa i Budapeszt podtrzymały swoje negatywne stanowisko wobec jednego z elementów pakietu. Chodzi o rozporządzenie uzależniające wypłatę unijnych funduszy od przestrzegania praworządności. Tak przebiegła wtorkowa wideokonferencja z udziałem ministrów do spraw europejskich unijnych krajów.
Sala obrad Parlamentu Europejskiego
Sala obrad Parlamentu EuropejskiegoFoto: Alexandros Michailidis/shutterstock

- Potrzebujemy lepszego kompromisu - mówił minister do spraw europejskich Konrad Szymański. Podkreślał, że problemem nie jest ani warunkowość, ani praworządność, ale "brak pewności prawnej, przewidywalności mechanizmu i brak gwarancji praw traktatowych państw członkowskich". Z kolei większość ministrów mówiła, że jeśli nie będzie zgody na pakiet budżetowy, to oprócz kryzysu zdrowotnego Unii grożą jeszcze kryzysy - polityczny i gospodarczy.

Zbigniew Kuźmiuk 1200 Jedynka.jpg
Negocjacje ws. budżetu UE. Europoseł PiS: propozycja niemiecka wykracza daleko poza traktaty

Jednoznacznie negatywnie sprzeciw Polski i Węgier ocenił minister do spraw europejskich Włoch Vincenzo Amendola. - Jesteśmy bardzo sfrustrowani. Dotyczy to nie tylko nas, ale również naszego społeczeństwa - dodał. Włochy są największym beneficjentem funduszu odbudowy i jednocześnie jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajem Wspólnoty.

Posłuchaj
00:52 10746897_1.mp3 Rada UE - większość apeluje do Polski i Węgier o rezygnację ze sprzeciwu ws. pakietu budżetowego (IAR)

pkr

Czytaj także

Weto za powiązanie praworządności z funduszami unijnymi. Jasna deklaracja Węgier

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 15:10
- Węgry zastosują weto wobec wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po koronawirusie - poinformował rzecznik premiera Węgier Bertalan Havasi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska i Węgry zawetowały budżet UE. Włoskie media: to więcej niż uzasadnione

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 09:59
Włoskie prawicowe media uważają, że Polska i Węgry miały bardzo poważne powody, by nie godzić się na przyjęcie unijnego budżetu. Natomiast dziennik "Corriere della Sera" przewiduje, że Węgry niebawem ugną się przed szantażem Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzebny jest lepszy kompromis". Szymański o pakiecie budżetowym UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 18:11
- Potrzebujemy lepszego kompromisu w sprawie pakietu budżetowego - tak mówił minister do spraw europejskich Konrad Szymański podczas unijnej wideonarady. Powtórzył zastrzeżenia Polski do będącego elementem pakietu mechanizmu uzależniającego wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych.
rozwiń zwiń