X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Moskwie zakończył się festiwal "Kino bez barier". Polka najlepszą reżyserką

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 23:53
W Moskwie zakończył się X Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino bez barier". Nagrodę dla najlepszego reżysera jurorzy przyznali Polce - Aleksandrze Mazoń - za obraz "Lato". W konkursie wzięło udział 50 filmów wybranych spośród 900 produkcji nadesłanych z 56 krajów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Na festiwalu zaprezentowano dwa obrazy z Polski: "Ondynę" Tomasz Śliwińskiego i "Lato" Aleksandry Mazoń. Ten drugi film został uhonorowany nagrodą za najlepszą reżyserię.

shutterstock roman polański free 1200.jpg
Roman Polański usunięty z walnego zgromadzenia Francuskiej Akademii Filmowej
Posłuchaj
00:50 Rosja Jastrzębski IAR.mp3 Polski film z nagrodą na festiwalu "Kino bez barier". Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Polski film doceniony w Moskwie

"Lato" opowiada o 30-letniej Katarzynie, która - choć ma wybitne zdolności artystyczne - zamiast kariery wybiera pracę z przedszkolakami. Jej decyzji nie akceptuje matka. Konflikt matki i córki, a zarazem dramat obu bohaterek pogłębia fakt, że dziewczyna jest śmiertelnie chora.

Czytaj również:

Jury festiwalu za najlepszy film pełnometrażowy uznało produkcję Serba Rasko Miljkowicza "Polowanie na Wiedźmy", a w kategorii film krótkometrażowy doceniło obraz "Brokuły" francuskiego reżysera Eliotta Fettweis. Nagrodę w kategorii dokument przyznano szwajcarskiej produkcji "Podróż. Historia miłości" Fanny Brauning.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dług" - najlepszy film o III RP

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 05:40
21 lat temu, 19 listopada 1999 roku miała miejsce premiera filmu "Dług" w reżyserii Krzysztofa Krauzego. Do dziś, w polskim kinie, nie powstał bardziej przejmujący obraz, który odnosiłby się do współczesności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaklęte rewiry" – film o poszukiwaniu godności

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 05:45
45 lat temu, 27 listopada 1975 roku odbyła się premiera filmu Janusza Majewskiego "Zaklęte rewiry". To historia o młodych kelnerach wspinających się po szczeblach kariery w eleganckiej restauracji, a w głębszej warstwie – o łamaniu i wykorzystywaniu młodszych i słabszych.
rozwiń zwiń