X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: opozycja domaga się śledztwa ws. zamachu na Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 14:01
Z całej Rosji napływają do Moskwy listy z żądaniem wszczęcia śledztwa w sprawie zamachu na Aleksieja Nawalnego. Autorami wniosków kierowanych do Komitetu Śledczego i Federalnej Służby Bezpieczeństwa są lokalni deputowani reprezentujący opozycję.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Gregory Stein/shutterstock

nawalny pemid-epa08845542 1200.jpg

"To osłabi Putina". Nawalny wzywa w PE do kolejnych sankcji na Rosję

W poniedziałek Aleksiej Nawalny opublikował film, w którym oskarżył rosyjskie służby o zorganizowanie zamachu na jego życie. Lider rosyjskiej opozycji od sierpnia leczy się w Niemczech, dokąd trafił po tym, jak próbowano go otruć substancją bojową.

Do tej pory wszczęcia śledztwa zażądali deputowani z Tomska, Pskowa, Petersburga i Republiki Karelii. Z ustaleń Polskiego Radia wynika, że przygotowują wnioski w tej sprawie również deputowani z Chabarowska, Władywostoku, Nowosybirska i Moskwy.
Według dziennikarzy śledczych redakcji Bellingcat, The Insider, CNN i Der Spiegel zamach na Aleksieja Nawalnego organizowała grupa funkcjonariuszy tajnego wydziału FSB, która działała za wiedzą kierownictwa służb bezpieczeństwa i najważniejszych osób w państwie.


Posłuchaj
00:49 Rosyjska opozycja domaga się śledztwa ws zamachu na A. Nawalnego.mp3 Rosyjska opozycja domaga się śledztwa ws. zamachu na A. Nawalnego - z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)

 

Prezydent Rosji Władimir Putin, komentując wyniki śledztwa, stwierdził, że jeśli służby chciałyby dokonać zamachu, to doprowadziłby sprawę do końca. Natomiast szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow nazwał prasowe doniesienia "zabawną lekturą".

Innego zdania są opozycyjni deputowani, obrońcy praw człowieka i niezależni komentatorzy, którzy uznali prasowe zarzuty za tak poważne, iż powinny zostać zbadane przez organy ścigania.

pg

Czytaj także

Zgoda UE ws. sankcji za łamanie praw człowieka. Przepisy wzorowane na ustawie Magnickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 10:44
Jest zgoda w Unii Europejskiej na sankcje za łamanie praw człowieka. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów, potwierdzając ustalenia ambasadorów sprzed tygodnia - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedłużenie sankcji wobec Rosji. Jest decyzja unijnych ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 11:11
Ambasadorowie unijnych krajów zaakceptowali przedłużenie o pół roku sankcji gospodarczych wobec Rosji. W ubiegłym tygodniu zielone światło dla tej decyzji dali przywódcy 27 państw na szczycie w Brukseli.
rozwiń zwiń